Seçmen ikinci kez sandık başında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Seçmen ikinci kez sandık başında

Cumhur ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçoğlu’nun yarışacağı ikinci tur seçiminde oy verme süresi başladı.

Cumhurbaşkanı ikinci tur seçimleri için Mardin’de seçmen sandık başına giderek oylarını kullanmaya başladı. Seçmen ilk tur seçimlerinde oy kullandığı okul ve sandıkta oyunu kullanacak.

Türkiye’de ilk defa uygulanacak ikinci tur Cumhurbaşkanı seçimleri için ülke genelinde olduğu gibi Mardin de seçmen sandık başına gitmeye başladı. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan birinci tur Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için seçmen 08.00-17.00 saatleri arasında sandık başına giderek iki adaylı Cumhurbaşkanı seçim için tercihini yapabilecek.

2.Tur da 47 bin 523 seçmen ilk kez oy kullanacak

Cumhurbaşkanlığı seçiminin birinci turunda 60 milyon 904 bin 499 olan seçmen sayısına 28 Haziran tarihine kadar 18 yaşına girecek olan ve ilk kez oy kullanacak 47 bin 523 seçmen eklenecek. İlk Tur seçimlerinde de

İlk tur seçimlerinde yüzde 49,52 oy oranı alan Cumhur ittifakı adayı Recep Tayyip Erdoğan ile yüzde 44,88 oy oranı alan Millet ittifakı adayı Kemal Kılıçoğlu’nun yarışacağı Cumhurbaşkanı ikinci tur seçiminde Mardin’de ilk turda 542.046 olan seçmen sayısına 18 yaşını tamamlayan seçmenler de eklenecek. 1. Tur seçimlerinde Mardin’de seçmenin % 82,8’i sandık başına gitmişti.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir