SEN KİMSİN?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SEN KİMSİN?

Adını ezberlediğin canlı- cansız her şeyin bir anlamı olmalıydı ve her şeyde bir anlam varsa, senin de bir adın vardı o zaman senin de bir anlamın olmaydı hayatta.

Bu sayacaklarım değerlerden çok var biliyorum ama bazılarına özellikle değinmek istediğim için vurgu yapmak istiyorum.

İnsan bir geçtiği yolu unutmamalıydı. (Nihayetin de onun şu an olduğu yere gitmesine sebep geçtiği yerdi.) bir de verdiği sözü unutmamalıydı.

Şu son zamanlarda bu değerleri unutan insanları ne çok görmeye başladım etrafımda yarım ağızla verdiği sözden caymaya çalışan, hatta ve hatta verdiği sözün kendi ağzından çıkmış olma kıymetini bilmeden yani kendi sözüne değer vermeden hiç söz vermemiş gibi sözünü hatırlamayan, unutan insanlar.

Bir de en önemli mevzu şu ki sonradan görmeler ne yazık ki her yerde karşılaştığımız gibi burada da bu tür insanlarla karşılaşmamak mümkün değil. Öyle eğrelti duruyor ki üstlerinde unuttukları için eskiyi yeni halleriyle. Bunun farkındalar mı çok bilemiyorum ama baya bir çevre kirliliği yaparak insanın göz zevkini bozuyorlar. O insanlara sen kimsin? Diye sorsam eskiyi es geçerek şimdiyi anlatırlar. Sanki şimdi eskinin devamı değilmiş gibi. Neden kızıyorum bunlara biliyor musunuz çünkü başka insanların canını yakıyorlar, hiç kendileri o yollardan geçmemiş gibi.

İnsanlar iki şeyi yapmamalıydı yalan söylememeli ve bir insanın ruhunu-bedenini satın almış gibi davranmamalıydı.

İki saniyeliğine düz dur desem yanımdan geçen bir başka birine eğilecek insanlar biliyorum. Eğilme!

kimseye eğilme. Yalanını örtbas etmek içinse hele bunu hiç yapma. O kocaman bedene yazık etme o sana ait değil bilirsin- biliriz.

Dilden göze oradan da beden diline yansımış bir yalan. Ne yazık!

Birde en önemlisi şu insanların ruhunu- bedenini satın almış gibi davrananlar “BEN” diye etrafta haykırıp duranlar en kötüsü! En vahimi!

Siz kimsiniz ki karşınızda kini kim görüyorsunuz? Affedersiniz ama egodan burnunuz yere düşse eğilip almazsınız. Yahu lazım o size …

Halbuki güzelliğin güzellik saçarak elde edildiğini bilirler bunu çok güzel dile de getiriler sanırsın ki adam bu gönül işleri için yaratılmış ama gelin görün ki bu sadece sözde oluyor. Durum eyleme geçmeye gelince buna dair hiçbir şey bulamazsınız. Biz bunlara sosyal medya kahramanları mı diyelim yoksa sahne kahramanlarımı (Ne güzel oynarlar öyle)

Kim ne alırsa artık. Sözüm meclisten dışarı da değil meclise de değil. Sözüm vicdana, akla, kalbe yani sözüm kendinde birazda olsa bunlardan bulana.