Sincar: Geleceği yeniden inşa etmek için adayım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeşil Sol Parti Milletvekili Aday Adayı Ali Sincar: Geleceği yeniden inşa etmek için adayım

Yeşil Sol Parti‘den Mardin Milletvekili Aday adayı olan Ali Sincar, “Geleceği yeniden inşa etmek için adaylığa başvurdum.” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem milletvekilliği genel seçimlerine Yeşil Sol Partisi ile seçimlere girecek olan Halkların Demokratik Partisi aday adayları arasında HDP önceki dönem Mardin İl Eşbaşkanı Ali Sincar’da bulunuyor. Sincar, Geleceği yeniden inşa etmek için aday olduğunu söyledi.

28’inci Dönem milletvekilliği genel seçimlerinde aday olmak için partilere yapılan aday adaylığı başvuruları sona ererken, Mardin’de Yeşil Sol Parti‘den Mardin Milletvekili adaylığı için aday adayı başvurusunda bulunan HDP önceki dönem Mardin İl Eşbaşkanı Ali Sincar uzun süredir siyasetin içinde yer alan bir isim.

Aday adaylık başvurusunu sosyal medya hesabından duyuran Sincar, “Demokratik siyasete HDP ile başladım. Geleceği yeniden inşa etmek için Emek ve Özgürlük İttifakına, Yeşil Sol Mardin Millet Vekilliğine aday adaylığı için başvurdum” paylaşımında bulundu.

ALİ SİNCAR KİMDİR?

Ali Sincar, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde ikamet etmekte. Uzun yıllardan bu yana siyasetin içinde olan ve iki dönem HDP Mardin İl Eşbaşkanlığı yapan Sincar,  Aynı zamanda 4 Eylül 1993’te faili meçhul şekilde öldürülen DEP Mardin Milletvekili Mehmet Sİncar’ın kardeşidir.