Süleyman Demirel Ortaokulunda 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Süleyman Demirel Ortaokulunda 4006 TUBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

Kızıltepe Süleyman Demirel Ortaokulunda 4006 TUBİTAK Bilim Fuarının ve Z-Kütüphanesinin açılışları düzenlenen törenle yapıldı.

Süleyman Demirel Ortaokulunda düzenlenen 4006 TUBİTAK Bilim Fuarının ve yeniden tasarlanan Z-Kütüphanenin açılışına, Mardin İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mahmut Akan ile Hüseyin Akdağ, Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Akdağ ile Hüseyin Mete ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu başkanı Mehmet Şerif Öter, Taşıma Kooperatifi Başkanı M.Zeki Bahadır, Mardin ARGE ekibi, Okul ve Kurum Müdürleri, öğretmenler ile öğrenci ve velileri katıldı.

Süleyman Demirel Ortaokulunda bu yıl ikincisi düzenlenen TUBİTAK 4006 Bilim Fuarında Toplam 25 Projenin sergilendi, projeler katılımcıların büyük beğenisini topladı. Bilim fuarı ile beraber yeniden tasarlanan Kütüphanenin açılışı da gerçekleştirildi.

Süleyman Demirel Ortaokulu müdürü Faysal Ercan açılışta yaptığı açıklamada, “Okulda gerçekleştirilen bu fuarla birlikte öğrenciler kendi ilgileri doğrultusunda belirledikleri konular üzerinde araştırma yapabilecekler. Araştırmalarını da sergileyebilecek olan öğrencilerin eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturulması amaçlanırken araştırmalarını sunan öğrencilerin ürettiklerini başkaları ile de paylaşmanın coşkusunu, mutluluğunu ve kendilerinde oluşacak özgüven duygusunu yaşayacaklar. Okulumuz Kütüphanesini kapsamlı ve işler hale getirmek için Z- Kütüphaneye dönüştürüyoruz. Bittiğinde çok farklı olacak. Yakında Yeni toplantı salonumuzda faaliyete girecek.” Dedi.