Tarım Fuarı için geriye sayım başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Tarım Fuarı için geriye sayım başladı

Bu yıl 9. kez kapılarını ziyaretçilerine açacak olan MAGROTEX’23 9.Uluslararası Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarında hazırlıklar son aşamaya geldi.

25-29 Ekim 2023 tarihlerinde Movapark’da Mardin Fuar alanında Tarım Gıda ve Hayvancılık ile ilgili faaliyette bulunan her türlü inovasyon ve AR-GE bazında ekipman, ürünlerin sergilendiği MAGROTEX’23 9.Uluslararası Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı Zümrüt Fuarcılık tarafından düzenleniyor.

MARDİN’E DEĞER KATACAK

MAGROTEX’23 Fuarında yurtiçi ve yurtdışından 150’ye yakın firmanın doğrudan ve temsilcileri kanalıyla 25 yabancı firma olmak üzere yaklaşık 250 firma ürünlerini sergileyecek. Geçen yıllara oranla Ulusal ve Uluslararası markalar daha fazla fuarda boy gösterecek.

Zümrüt Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı ve fuarın organizatörü Mehmet Ünal, MAGROTEX2023 Mardin fuar alanında 2 bin metrekarelik alan üzerindeki fuarda 100 binin üzerinde ziyaretçi hedeflendiğini söyledi.

MAGROTEX’23 Fuarı’nın Mardin ve ülke ekonomisine değer katacağını dikkat çeken Ünal, amac ve hedeflerinin dünya markalarını Mardin de buluşturarak Mardin tarımına ve turizmine katkı sağlamak olduğunu anlattı.

Irak, Suudi Arabistan, Suriye, Gürcistan, Güney Afrika, Ürdün, Lübnan ve Rusya ’dan alım heyeti fuara katılacak

Kızıltepe Ticaret Borsası ve Mardin OSB’nin öncülüğünde düzenlenen diğer oda ve borsalarının katkılarıyla MAGROTEX’23 Fuarına Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, GAİB ve birçok kurum ve kuruluş tarafından desteklenen MAGROTEX’23’nin pandemi dönemi dışında kapılarını her yıl aksatmadan ziyaretçi ve katılımcılarına açtığını hatırlatan Ünal, “Mardin Tarım Ekipmanları Gıda ve Hayvancılık Fuarı, dünyadaki bütün ülkelere duyurulmuştur, 10 ülkeden alım heyeti beklenmektedir. Irak, Suudi Arabistan, Suriye, Gürcistan, Güney Afrika, Ürdün, Lübnan ve Rusya ’dan alım heyeti fuarımızın katılımcılarının arasında yer alacaklarını bekleyelim. Ticaret Bakanlığı ve Güney Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği koordinatörlüğü ile B2B iş görüşmelerine fuarımız ev sahipliği yapmış olacak. Fuarımız yurt içinde, Mardin ve çevresindeki iller olmak üzere 50 ilde tanıtımı ve ziyaretçi daveti çalışmaları yapılmıştır. Birçok ilden ziyaretçi beklemekteyiz. Temsilcileri kanalıyla 25’i yabancı toplamda 250 yerli firmanın doğrudan ve dolaylı katılımıyla gerçekleşecek olan fuarımıza bütün sektör bileşenlerini ağırlayacak olmanın heyecanı içerisindeyiz” dedi.

SERGİLENEN ÜRÜNLER

Bu yıl 9.si düzenlenecek olan MAGROTEX’22 Fuarında Tarım Makinaları, Traktör, Biçerdöver, Römork, İlaçlama Makinaları, Sulama Sistemleri, Tohum, Gübre, Fide, Fidan, Gıda, un bulgur makarna irmik Gıda Makinaları, Unlu Mamuller, Ambalaj, Paketleme, Kurutma, otomotik dümenleme ve IHA Drone teknolojileri gibi Yeni Teknolojiler ve ürünler sergilenecektir.

Mardin’imizin uluslararası arenada tanıtımına ve ülke ekonomisine katkı sağlayan bu 9. Magrotex fuarında görüşmek üzere.