Tepkiler üzerine 8 saatlik elektrik kesintisi 4 saate indirildi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tepkiler üzerine 8 saatlik elektrik kesintisi 4 saate indirildi!

 

Mardin’de yaşanan 8 saatlik elektrik kesintilerine gösterilen tepkiler üzerine kesintiler 4 saate indirildi.

 

Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi, ortaya konan tepkiler üzerine enerji kullanımında “tasarruf” uygulanması için yapılan 8 saatlik kademeli kesintilerin 4 saate indirildiğini söyledi.

Birçok çiftçi ve STK’nin tepkisini dile getiren Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi’nin Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), gelen yazıyla tarımsal sulamada kullanılan elektrikte günlük 8 saatlik elektrik kesintisi olacağını söyledi. Erbeyi, “Tüketim çok olduğu için kesinti olacakmış. 45 derece sıcaklıkta pamuğun çiçeklenme döneminde elektrik kesintisi olması biz çiftçilere bir darbedir.” Açıklamasının ardından yaptığı paylaşımda “Değerli çiftçilerimizin bilgisine DEDAŞ yetkilileri ile yaptığım görüşme sonucunda yarından itibaren kesintiler artık 8 saat değil 4 saat yapılacak. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi açıklamasında, “Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı tarafından enerji şirketlerine yapılan bir bildirimde enerji kullanımında “tasarruf” uygulanması için kademeli kesintiler yapılması istendi.

Bunun üzerine Diyarbakır, Urfa, Mardin, Şırnak, Batman ve Batman’da elektrik dağıtım işini yapan Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), bakanlığın talimatı doğrultusunda kademeli kesintilere gidileceğini çiftçilere bildirdi.

Bölgedeki kırsal yerleşimleri ve tarımsal sulama alanlarını enerji verilen ana trafolar üzerinden bölümlere ayıran DEDAŞ, belirlenen bölgelerde 4’er saatlik elektrik kesintileri uygulanacağını bildirdi.” Açıklamasında bulundu.