TİP’ten Mardin’de yerel seçimlere katılma kararı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TİP’ten Mardin’de yerel seçimlere katılma kararı!

Türkiye İşçi Partisi, Mardin’de iki ilçede Belediye Meclisi üyesi adayı gösterme kararı aldı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Mardin İl Başkanı Mir Emrullah Aslan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanları ile birlikte Kızıltepe’de bazı STK ve basın kuruluşlarını ziyaret ettiler.

Türkiye İşçi Partisi Mardin İl Başkanı Mir Emrullah Aslan Artuklu İlçe Başkanı Bahar Somuncu Kızıltepe İlçe Başkanı Vedat Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri Kızıltepe ilçesinde faaliyet yürüten Kızıltepe’nin ilk internet sitesi Kızıltepe Ekspres Haber’i ziyaret ederek gazeteci Mehmet Halit Solhan bir araya geldi.

Ziyaret esnasında 31 Mart Mahalli idareler seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulunan TİP heyeti, geçmişi eski yıllara dayanan emekçiden yana tabanı olan bir siyasi parti olduklarını ve bunun en güzel örneğinin TBMM’de temsil edilmeleri olduklarını belirterek, Mahalli seçimlerde Mardin’de başta STK ve basın olmak üzere ziyaret ve çalışmalarını sürdürdüklerini açıkladı.

TİP Heyeti 31 Mart seçimlerinde Mardin’de Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayı göstermeyeceklerini belirterek sadece Artuklu ile Kızıltepe ilçelerinde birer Belediye Meclisi üyesini aday göstereceklerini açıkladılar.