Türkiye Diyanet Vakfı Kızıltepe’de kurban kesimi ve dağıtımında bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Diyanet Vakfı Kızıltepe’de kurban kesimi ve dağıtımında bulundu

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) “Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş” organizasyonu kapsamında Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kesilen kurbanlıklar, 1200 aileye ulaştırılacak.

“Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş” temasıyla düzenlen “2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu”nda tüm hazırlıklarını tamamlayan TDV, yurtiçi ve yurtdışında olduğu gibi Mardin’in Kızıltepe ilçesinde kurban kesimine başladı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren TDV Kızıltepe Şube yetkiisi ve Uzman Vaiz Kemal Kahraman, şunları söyledi:

“Bizleri Kurban Bayramına ulaştıran yüce Allah’a ham-u senalar olsun, kurban kesme usulünü bize öğreten Hazreti Peygamber Efendimize selat ve selam olsun.

“2022 yılı Kurban Bayramı vesilesiyle Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’mızın organizasyonuyla ilçemize gönderilmiş olan 175 hisselik kurbanın kesimine tekbirlerle başladık. Besmele ve tekbirlerle kesilen kurbanları fakir, yetim, öksüz ve Kur’an Kursu öğrencilerine görevlerimiz tarafından dağıtılacak. Yaklaşık 1200 aileye kurban etini ulaştıracağız inşallah.  Bu vesileyle ilçemizdeki bu bağışlarından dolayı özellikle Türkiye Diyanet Vakfımıza teşekkür ediyoruz. Allah, bağışçılarımızın kurbanlarını kabul etsin. Bu vesile ile bir kez daha İslam ümmetinin Kurban Bayramını tebrik ediyoruz.”