ÜÇ HARFLİ (Eş Sesli)

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ÜÇ HARFLİ (Eş Sesli)

Bir dur! Düşün’ soluklan! Sakinleş!

Kendime öyle ricalarda bulunuyorum ki zaman akıp giderken benden, ben kendime olan yani kendi kendime olan esirliğime kızıyorum. Bütün varlığımı yokluğuma adamış gibi.

Baş ucuma oturmuş anlatmaktan bıkan yada bıkmaya yakın bir Adam. ‘’Gözleri kocaman ve çok anlamlı’’ fazlaca… Bu cümleyi kurmadım hayatımda hiç desem çok büyük yalan söylemiş olduğum için epey bir günah yüklenirim. Ama ben bu cümleyi Aşk’a ilk defa kuruyorum galiba( Büyümüş Aşk’a)… evet gene ben ve gene dolaylı anlatımlar. Sanırım kendimi tarif edebileceğim belki de en aciz cümlelerden biri ama gerçekler… O gözleri tanımanın mutluluğumu yoksa o gözlere şahit olmuşluğun korkusu mu?

Sana seslenmek gibi dertlerim var çok doğru ama sana izah etme gibi bir derdim yok…. Sabahın ilk ışıkları, penceremden içeriye doğru giren ışık beni dürterken yatağımda, sabaha merhaba demek için sadece fısıldar ama asla bağırmaz. isteyerek gel. Sana sesleniyorum ve ismin kalbimdeki küpe ama bağıramam! Yankılarım, benim gerçeğimden çok ayrı…

Şimdi çağırıyor muyum seni benliğime? Evet.

Daha oturup sayfalarca şiir yazmadım ama yazdıklarım yetti gibi. Çünkü korkularım ağır bastı kalemime. Kağıdım tir tir titreyip, ağlarken devam edemedim özür dilerim. Seni kendime anlatmayı denedim, seni başkasına anlatmayı denedim ama seni sana anlatamadım.

Dar kalıplara sokulmuş cümleler kuramıyorum. O yüzdendir bunca tahammülsüzlüğüm.

Sanırım en çok kendimi biliyorum. Ama kendimi de yaşamayı bilmiyorum! Ucu yanık kitaplardan hissediyorum kendim, var olan hikayenin görünmeyen kısmı gibi. Nankörlük edemeyeceğim ve Şükürsüz geçemeyeceğim. Gözlerim parıl parıl parlayan ışıklardan kamaşıyor ve ben sadece bakmakla yetiniyorum, görme arzusu olmadan. ( Görmekten bıkmışçasına).

Şimdilerde çok soruyorken, bu gün tüm şimdilerden daha ağır soruyorum kendime. Baş edebilecek misin? Amma da ağır soru ya! Düşünsenize yıllarca yalnız kalmış, yalnız mücadele etmiş, gün gelmiş korkudan sabahlara kadar ışıkları açık bırakmışsınız ama bir duyguyla yada o duygunun sahibi ile ‘’baş eder miyim?’’ diye soruyorsunuz kendinize, tam bir trajedi.

Ama evet bu soru korkutuyor beni ve hayatımda ilk defa bu sorunun korkanı oldum. Elbette ki bu bilinen korkulardan çok farklı bir korku. Bir kere küstahça değil haklı ve yerinde bir korku. AMA önemli olan yani benim düşüncem bunca korkuya rağmen isteğinin ağır basması. Üç harfli ( eş sesli).

Bir dur! Düşün! soluklan! Sakinleş!

Bunları sürekli baskın bir sesle kendime tekrarlıyorum. Sabırsızlığımı terbiye derken. Kendimce bir çözüm üretmiş ve onun takipçisi olmuşum farkında veya değil. Benim kendi hayatımdaki altın orana göre ben ufuk çizgisinin altında kalan kısımım, gökyüzü uzak bana. Mesafeler kısır döngünün can alıcı noktası; Aşklar, özlemler … peki ölen kim zaman geçtikçe. Demek ki ölen şahıslar. Peki şahıslar ölünce? Yani Aşk bir ruh mu?

Sorular ve kendini cevaptan sanan yargılar…