Vali Demirtaş, Bayramı Nizip ilçesinde afetzedelerle geçiriyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Demirtaş, Ramazan Bayramını Gaziantep’in Nizip İlçesinde Afetzede Vatandaşlarla Geçiriyor

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, deprem zamanında olduğu gibi Ramazan Bayramında da afetzede vatandaşları yalnız bırakmadı.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatı ile Ramazan Bayramında 81 İl Valisinin deprem bölgesinde görevlendirilmesi kapsamında 6 Şubatta meydana gelen depremde Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde görevlendirilen ve koordinatör vali olarak yaklaşık 1 ay görev yapan Vali Mahmut Demirtaş, bayramda da deprem bölgesi Gaziantep’in Nizip ilçesinde afetzede vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Ramazan Bayramını Nizip’te, depremzede vatandaşlarla birlikte geçiren Vali Demirtaş, Konteyner Kentlere yerleşen vatandaşlarımızı ziyaret ederek, bayramlarını kutladı, çocuklarla da yakından ilgilenerek hediyeler verdi.

Konteyner kentleri ziyaretinin ardından Vali Demirtaş, esnaf ve vatandaşlarımızla da bir araya gelerek, ramazan bayramlarını tebrik edip bir süre sohbet etti.

Vali Demirtaş, daha sonra depremde yıkılan 6 katlı Furkan Apartmanı’ndaki yıkım çalışmalarını yerinde inceleyerek son durum hakkında bilgi aldı.

Furkan Apartmanı’ndaki yıkım çalışmalarının sonrasında vatandaşlar ile bayramlaşmasını sürdüren Vali Demirtaş, bir süre sohbet ettikten sonra talepleri dinledi.

İlçeye bağlı kırsal mahalleleri de ziyaret eden Vali Demirtaş, bir süre depremzede vatandaşlarla sohbet ederek sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmesi temennisinde bulundu, geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir