Vali Demirtaş, GAP Sulama havzasıyla ilgili bilgi aldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Demirtaş, GAP Sulama havzasıyla ilgili bilgi aldı

 

Derik Ve Mazıdağı İlçelerinde İncelemelerde bulunan Vali Demirtaş, Derik İlçesinde inşa çalışmalarında sona gelinen GAP Suyu Depolama alanında sulama havzasına deneme suyu bırakılmasına da şahit oldu.

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Derik ve Mazıdağı ilçelerinde yapılan yatırımları yerinde inceledi.

MBB genel Sekreteri Murat Süzen, Derik Kaymakamı Evren Çakır, MBB Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan ve ilgili kişiler ile yapılan ve yapımına devam edilen projeleri inceleyen Vali Demirtaş, yetkililerden bilgiler aldı.

İlk olarak Mezopotamya’nın bereketli topraklarını suyla buluşturacak olan ve Derik İlçesinde inşa çalışmalarında sona gelinen GAP Suyu Depolama alanında bilgiler alan Vali Demirtaş, Sulama Havzasına deneme suyu bırakılmasına şahit oldu.

Buradan Derik ilçesine bağlı Issız, Bayır, Karaca, Demirli, Subaşı, Pirinçli, Şahverdi ve Konaklı Mahallelerinin grup yolu çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Demirtaş, ilçe merkezinde yapımı tamamlanan kültür merkezi, yapımına devam edilen tekstil fabrikası, yapımına başlanılan gençlik merkezi, yüzme havuzu, yeşil alan ve kadın merkezinde incelemelerini sürdürdü.

Derik İlçesinden Mazıdağı ilçesine hareket eden Vali Demirtaş, burada da yol yapım çalışmaları tamamlanan Yukarıocak, Aşağıocak, Bilge köyü, Çankaya ve Karalan mahallelerinde köy sakinleri ile bir araya geldi.

Amacımız yılsonuna kadar hedeflediğimiz yol yapım çalışmalarını büyük ölçüde bitirmek diyen Vali Demirtaş;

‘’Büyükşehir Belediyemizin bünyesinde asfalt plent tesisimizi kurduk. Bölgede bir ilk olan bu tesisimiz sayesinde daha az maliyet ile daha fazla yollarımızı asfaltlamış olacağız. Şehir merkezimiz başta olmak üzere kırsal mahallelerimizde de yol yapım çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Mardinli vatandaşlarımız daha konforlu yollara kavuşacaktır. 10 ilçemizde de yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor. Bugün Derik ve Mazıdağı ilçelerimizdeki yapılan çalışmaları inceledik. Genç, yaşlı, kadın ve çocuklarımızın keyifli vakit geçirip üretim yapacakları yapılar inşa etmeye çalışıyoruz. Tüm yatırımların Mardinli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum’’ diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir