Vali Demirtaş iftarını Kızıltepe’de açtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Demirtaş iftarını Kızıltepe ilçesinde açtı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, eşi Beyhan Demirtaş ile birlikte iftarını Kızıltepe ilçesinde vatandaşlar ile birlikte açtı.

Vali Demirtaş, İftar programının hemen öncesinde Kızıltepe Belediyesinin bahçesinde çiftçilere süt sağım makineleri dağıttı.

Mova Park salonunda Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu ve eşi Dr. Ayşe Cıdıroğlu ve Kızıltepeli vatandaşlar ile birlikte iftarını açan Vali Demirtaş, vatandaşların taleplerini de dinledi.

Programın başında söz alan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, Vali Demirtaş’ın göreve geldiği ilk günden itibaren İl merkezinin genelinde olduğu gibi Kızıltepe ilçesine de yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua ile başlayan programda konuşan Vali Demirtaş, Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde Devlet ve Milletin dayanışmasına değindi.

Vali Demirtaş, Kızıltepe ilçesindeki vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

“Büyükşehir Belediyemizin himayelerinde, Kızıltepe Kaymakamlığı tarafından düzenlenen iftar programına hepiniz hoş geldiniz. Bugün sizlerle beraber olmaktan büyük bir onur duyduğumu, mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Malumunuz artık Ramazan’ın son günlerine doğru gelmiş bulunmaktayız. Büyükşehir Belediyesi olarak, Mardin Valiliği olarak her gün bir ilçede hatta bazı ilçelerde birden fazla defa iftar programları düzenledik. Özellikle de deprem bölgesinden ilimizde misafir ettiğimiz kardeşlerimiz ile birlikte iftar programları yaptık. Ramazanımızın çok bereketli geçtiğini düşünüyorum. Ancak bu Ramazan’ı buruk bir şekilde karşıladık. Malumunuz 11 ilimizde çok büyük bir deprem ile karşılaştık, sonra sel felaketleri ve bunun sonucunda kaybettiğimiz vatandaşlarımız oldu. Yaralı vatandaşlarımız var. Kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yaralı vatandaşlarımıza Allah’tan şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Ancak şunu söylemem gerekiyor ki, deprem bölgesinde ilk günden itibaren orada bulunan birisi olarak söylüyorum. Devlet ve millet dayanışmasını orada çok güzel gördüm. Bir taraftan çadır kentler, bir taraftan konteyner kentler, bir taraftan da kalıcı konutların temelinin atıldığını görmek hakikaten devletimizin ne kadar güçlü olduğunu, milletimizin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha hissettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde bunları gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadık. İnşallah cenabı Allah bu deprem gibi, sel gibi felaketlerden bizleri korusun diyorum. Hepinizin Kadir Gecesini tebrik ediyorum, hepinizin Ramazan Bayramını tebrik ediyorum”    

Programa, Kızıltepeli vatandaşların yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve Kanaat Önderleri katıldı.