Yasak İlimizde Uygulanmayacak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sokağa Çıkma Yasağı İlimizde Uygulanmayacak

 

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 16-17-18-19 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında Mardin yer almayacak.

 

Mardin Valiliğinden konuyla ilgili olarak yapılan paylaşımda, “16-17-18-19 Mayıs 2020 tarihlerindeki sokağa çıkma yasağı İlimizde uygulanmayacaktır.” İfadelerine yer verildi.

 

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen yeni genelge ile 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasının, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak olmak üzere toplam 15 ilde uygulanmaya devam edeceği belirtilerek, Seyahat kısıtlamasının kalktığı 9 ilde sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağı il valiliklerine bildirildi.

 

Mardin Valiliğinden sokağa çıkma kısıtlamansın kalkmasıyla ilgili yapılan paylaşımda, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi 16-17-18-19 Mayıs 2020 tarihlerindeki sokağa çıkma yasağı İlimizde uygulanmayacaktır. Çağrılarımızla evlerinde kalan Mardin’li hemşerilerimize teşekkür ediyor aynı hassasiyetle zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayıp evde kalmanızı diliyoruz.” İfadeleri yer aldı.

 

İçişleri bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Coronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 65 yaş ve  üstü ile 20 yaş altı ve kronik hastaların sokağa çıkma kısıtlamasının devam edeceği, Ancak daha önce açıklanan hafta içi 20 yaş altı ve hafta sonu 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların belirtilen gün ve saatlerde dışarı çıkmalarına izin verileceği belirtildi.