Yaz Kur’an kursları başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaz Kur’an kursları başladı

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yaz tatilinde düzenlenen ve milyonlarca çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği yaz Kur’an kursları başladı.

Yurt genelindeki il ve ilçe müftülükleri bünyesinde bugün eğitim vermeye başlayan kurslar için kayıt başvuruları 10 Temmuz’a kadar alınmaya devam edilecek.

Yatılı yaz Kur’an kurslarında da bugün eğitime başlandı.İsteyen öğrenciler 24 Temmuz’dan itibaren tekrar kayıt yaptırarak 31 Temmuz’da başlayacak ikinci dönem yatılı yaz Kur’an kurslarına da başvuru yapabilecek.

Yaz Kur’an kurslarına gitmek isteyenlerin kayıt başvurularını Cami, kurs veya “www.diyanet.gov.tr” internet adresi üzerinden yapabilecekler.

4-22 yaş arasındaki çocuklar ve gençler başvurabileceği Yaz Kur’an kursları eğitimleri 11 Ağustos’ta, yatılı yaz Kur’an kursları birinci dönemi 28 Temmuz, ikinci dönem eğitimleri ise 25 Ağustos’ta sona erecek.

Her yıl milyonlarca çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği Yaz Kur’an kursları, 6 hafta sürecek.

Kur’an kursuna ve camilere gelen çocuklar, personellerin yardımıyla tecvitli Kur’an-ı Kerim eğitimi, kısa sure ve dualarla birlikte beş vakit namazın nasıl kılındığını öğrenecekler.