Yıldız ile İlhan Ailelerinin mutlu günü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yıldız ile İlhan Ailelerinin mutlu günü

Mala Şeyh Ailesi’nden Merhum Şeyh Nimet Yıldız’ın torunu Zahir Nimet Yıldız, yaşamını İlhan ailesinden Şehadet İlhan ile birleştirdi.

Kızıltepe’de Mala Şeyh Ailesi’nden merhum kanaat önderi Şeyh Nimet Yıldız’ın torunu, bir dönem Mardin İl Sağlık Müdürlüğü görevinde de bulunmuş olan Dr. Şerif Yıldız’ın oğlu Zahir Nimet Yıldız, Mardinli tanınmış iş insanı Suud İlhan’ın kızı Şehadet İlhan ile dünya evine girdi.

Kızıltepe MOVA Salon’da gerçekleşen düğün töreni, davetlilerin onuruna verilen yemekle başladı. Düğün salonuna el ele davul – zurna eşliğinde giriş yapan Gelin Şehadet ile Damat Zahir Nimet Yıldız’ı iki ailenin gençleri tarafından konfeti yağmuruyla karşıladı.

İlk danslarını konfeti yağmuru ve ışık gösterileri arasında yapan Gelin Şehadet ile Damat Nimet Yıldız daha sonra nikah şahitliklerini; Süleyman Çelik, Şahap İlhan, Abdurrahim Baday, Hatip Orman, Emrah İlhan, Sami Kasap’ın yaptığı törende genç çift davetliler ve şahitler huzurunda mutlu bir birlikteliğe evet dediler.

Düğün pastasını konfeti yağmuru altında birlikte kesen genç çift, düğünde sahne alan yerel müzisyenlerin söyediği Arapça, Kürtçe ve Türkçe şarkılar eşliğinde eğlendiler.

Damadın abisi Gökhan Yıldız, bu mutlu günlerinde yanlarında olup sevinçlerine ortak olan tüm davetlilere ailesi adına teşekkür etti.