Zabıta Ekipleri Ramazan Ayı Dolayısıyla Denetimlerini Sıklaştırdı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zabıta Ekipleri Ramazan Ayı Dolayısıyla Denetimlerini Sıklaştırdı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı dolayısıyla denetimlerini sıklaştırdı. Belediyesi Zabıta ekipleri, Ramazan ayı alışverişi dolayısıyla denetimlerini sıklaştırdı. Hâl, market, kasap ve semt pazarlarında fiyat denetimi terazi ölçümleme kontrolü, raf-kasa fiyat kontrolü ve son kullanma tarihi denetimi yaptı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler koordinasyonunda, Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Ramazan Ay’ı dolayısı ile Hâl, market, kasap ve semt pazarlarında fiyat denetimi ile diğer denetimlerde bulundu. Zabıta yetkilileri son zamanlarda vatandaşlardan yoğun şikâyetler geldiğini belirterek halkı rahatsız eden bu ve buna benzer konulara titizlikle müdahale edildiğini, denetimlerinin aralıksız devam edeceğini açıkladılar.

Vatandaşların şikâyetlerini Alo 153 nolu telefondan Mardin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına yapabileceklerini belirten yetkililer, “ekipler Ramazan ayı arifesinde semt pazarları, market ve kasap fırınlarda denetimlerini gerçekleştirdi. Raf-kasa, hijyen ve fiyat kontrolü ile ürünlerin son kullanma tarihlerinin kontrollerini yapan ekipler, vatandaşların gıdalara, daha güvenli, sağlıklı ve güvenilir şekilde ulaşmasını sağlamaya çalışıyor. “ bilgisini paylaştılar.