Vali Demirtaş ‘’Attığımız Adımlar İstihdama Büyük Katkı Sağlıyor’’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vali Demirtaş ‘’Bu tarihi kentte attığımız adımlar istihdama büyük katkı sağlıyor’’

 

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, ‘’ Bu tarihi kente geldiğimiz günden bu yana attığımız adımların istihdama büyük katkı sağladığını görüyoruz’’ dedi.

 

Beraberinde Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, MARSU Genel Müdürü Mehmet Songur ve ilgili Daire Başkanları ile birlikte Artuklu ilçesinin Ortaköy Mahallesinde yapılan altyapı çalışmalarını denetleyip bilgiler alan Vali Demirtaş, buradan da çalışmaların sürdüğü 2. Organize Sanayi Bölgesine giderek incelemelerde bulundu.

 

OSB’de temeli atılan dört adet tekstil atölyesi alanında incelemelerini sürdüren Vali Demirtaş;

‘’ Mardin’e geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızın güven ve huzuru başta olmak üzere attığımız adımların meyvelerini görmek bizleri sevindiriyor. Özellikle tarihi kentin siluetini bozan betonarme eklenti ve binaların yıkımı sonrasında tarihi mekânlarımız ortaya çıkıyor. Şehrin kronikleşmiş sorunlarına köklü çözümler bulma adına ekip arkadaşlarımız ile birlikte yoğun mesai harcıyoruz. Bugün Ortaköy mahallemizde devam eden altyapı çalışmalarını inceledik inşallah bu çalışmalarımız bittiği taktirde mahallemizin altyapı sorunu büyük ölçüde çözülecektir. 2. Organize Sanayi Bölgemizde de çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Firmalar kendilerine tahsis edilen bölümlerde hazırlıklarını sürdürüyor. Bizlerde bu alanda dört adet tekstil atölyesi kuruyoruz. Yakın zamanda yapımı tamamlanacak olan bu alanda Allah nasip ederse yüzlerce vatandaşımız iş sahibi olacak. İkinci OSB tamamen hayata geçtiğinde bu sayı binleri bulacaktır. Çalışmalarımızın tüm Mardinlilere hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’’ diye konuştu.