Adli Takip ve 10 Parmak Klavye Kurs Kayıtları Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MBB Adli Takip ve 10 Parmak Klavye Kurs Kayıtları Devam Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik Merkezi’nde, gençlerin her alanda kendilerini geliştirmeleri yönünde kurs eğitimleri devam ediyor.

Gençlik merkezinin bünyesinde açtığı adli takip ve on parmak kurslarının tüm hızıyla devam ettiği derslere 121 öğrenci aktif bir şekilde katılım sağlamakta.

Adli takip ve on parmak kurs dersleri perşembe, cuma ve cumartesi günleri Gençlik Merkezinde verilmekte. Derslerde, öğrencilere on parmak yazım teknikleriyle klavyede hızlı yazı yazma öğrenmekte.

Öğrenciler aldıkları eğitimle hem kâtiplik sınavlarına hem de farklı meslek grupları için hızlı yazım tekniklerini öğrenebilmektedirler. Adli takip dersinde ise, adli takip elemanı eğitimlerimizle öğrencilere noter hukuku, dosyalama hukuku, belge akışı ve meslek etiği gibi konular öğretilmektedir.

Adli takip ve on parmak kurslarında Adalet Bakanlığı sınavları, icra kâtipliği, ceza infaz kurumlarında kâtiplik, adli makamlar, noter ve hukuk bürolarında adli işlemleri takip, hukuki dosya takibi, arşiv görevleri, noter işlemleri ve icra kâtipliği gibi alanlarda çalışabilmektedir.

Kurs sonunda katılımcılara Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifika verilecektir. Kurslar başvuruya açık olup son başvuru tarihi bulunmamaktadır.

Kurslara başvuru yapmak isteyen gençler Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezine gelerek kayıt işlemlerine başlayabilirler.