MBB Gençlik Merkezinde YKS kursları devam ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MBB Gençlik Merkezinde YKS kursları devam ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik Merkezinde TYT ve AYT sınavlarına hazırlık kursları ve soru çözümleri için öğrenci kayıtları devam ediyor.

2022-2023 eğitim öğretim döneminde gençlik merkezinde başlatılan ücretsiz YKS hazırlık kursları ve soru çözümleri dönem sonuna kadar edecek. Şu ana kadar 9.,10, ve 11. sınıflardan toplam 80 öğrenci başvuruda bulundu.    

MBB Gençlik Merkezi, YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) Türkçe, tarih, coğrafya, fizik, kimya, matematik, felsefe, biyoloji derslerinden öğrencileri TYT ve AYT sınavlarına hazırlıyor. Eğitimlerin yüz yüze gerçekleştirildiği kurslarda 9.10. sınıflar için dersler, salı, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri olurken 11. sınıflar için ise pazartesi, perşembe, cumartesi pazar günleri 10.00 ile 16.00 saatleri arasındadır.   

Soru çözümleri ise pazartesi, çarşamba, perşembe, cuma, cumartesi günlerinde olup 14.00-19.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Öğrenciler, sözel, eşit ağırlık ve sayısal olmak üzere istedikleri alanları seçebilecek. Bu kurslar ve soru çözümlerindeki temel amaç öğrencileri yeterli bir düzeyde sınava hazırlamaktır. Bunun yanında Gençlik Merkezinde okul derslerine destek amaçlı eğitim koçluğu hizmeti de verilmektedir.

Gençler, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezine gelerek kayıt işlemlerini yapabilirler.