AK Parti Mardin 7. Olağan İl Kongresi yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Mardin 7. Olağan İl Kongresi yapıldı

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Vahdettin Köşkünden video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap ettiği kongrede mevcut başkan tekrar seçilerek güven tazeledi.

 

AK Parti Mardin 7. Olağan İl Kongresi, Artuklu Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Tek listeye gidilen kongrede mevcut başkan Faruk Kılıç, tekrar seçilerek güven tazeledi. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, milletvekilleri, MKYK üyeleri, belediye başkanları, davetliler, delegeler ve partililer katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Mardin 7. Olağan İl Kongrelerine, Vahdettin Köşkünden video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, Şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerini bitirerek 7. Olağan Büyük Kongre öncesi hazırlıkları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

 

Salgın şartlarından dolayı, Ekim ve Kasım aylarındaki birkaç il dışında il kongrelerine katılamadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah, aldığımız tedbirlerin ve geçtiğimiz günlerde başlattığımız aşı sürecinin başarıya ulaşmasıyla, bahar aylarından itibaren yeniden sizlerle yüz yüze hasret gidermeyi istiyoruz.” dedi.

AK Parti’nin milletin kurduğu, bugüne kadar da milletin getirdiği bir parti olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti teşkilatlarından üye kayıtları ve diğer çalışmalar vesilesiyle vatandaşlarla sürekli temas halinde olmalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz, yılın 365 gününü, günün 24 saatini milletimizin hizmetine adayan bir partiyiz. Dolayısıyla, AK Parti yöneticisi, her gün, her an milletimizle birlikte olan kişidir. Bu ülkede tatlı su demokratları vardır, demokratlıkları zoru görene kadardır. Bu ülkede bir de tatlı su siyasetçileri vardır, onların da yüzleri seçimden seçime görülür. Biz şartlar ne olursa olsun millî iradeye bağlılığımızı, milletimize olan hizmetkârlığımızı sürdüren bir kadroyuz.” diye konuştu.

 

Önlerine hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın, millî iradeyi üstün kılma mücadelelerinden taviz vermediklerini, başlattıkları yatırımları, projeleri, icraatları da en küçük bir kesintiye uğratmadıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Kuru kuruya demokratlık yapmadık, milletimize her alanda Cumhuriyet tarihinin tamamında yapılanların katbekat üstünde hizmetler getirerek bu mücadeleyi yürüttük. Hamdolsun, bu sayede 81 vilayetimizin tamamında eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, spordan toplu konuta her alanda yüzümüzü ağartan hizmetlere imza attık. Ülkemizin bugünkü fiziki çehresinin sembolü olan eserlerin önemli bir bölümünü biz inşa ettik. Bugün de her ay birkaç tane köprünün, yolun, barajın, tesisin açılışını gerçekleştirerek hizmet siyasetimizi, eser siyasetimizi sürekli bir adım öteye taşıyoruz. Sel gider kumu kalır, insan ölür eseri kalır. İnşallah son nefesimize kadar milletimize eser bırakmak için çalışmayı sürdüreceğiz.”

“Ülkemizi yeni döneme hazırlayacak çalışmalara yöneldik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2020 yılının Coronavirus salgınının yol açtığı sıkıntıların gölgesinde tamamlandığına işaret ederek, sağlık altyapısının gücü ve aldıkları diğer tedbirler sayesinde, bu sıkıntılı dönemi en az kayıpla tamamlamanın gayreti içinde olduklarını, daima milletin yanında olduklarını gösteren pek çok programı hayata geçirdiklerini aktardı.

Salgın döneminde dahi süren yatırımları süratle tamamlayarak milletin hizmetine sunmaya özel önem verdiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Küresel siyasi ve ekonomik düzenin yeniden yapılanma sürecinin salgınla birlikte hızlandığı gerçeğini göz önünde bulundurarak ülkemizi yeni döneme hazırlayacak çalışmalara yöneldik. Eğitimden sağlığa, ulaşımdan enerjiye, sanayiden ticarete her alanda bu yeni sürece uygun atılımlar içindeyiz.” açıklamasında bulundu.

 

Ekonomide güçlü bir yükseliş için gereken reformları yürüttüklerini ve geliştirdikleri politikaları kararlılıkla uyguladıklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Ülkemizin potansiyelini yatırım, üretim, büyüme, istihdam ve ihracat odaklı bir yaklaşımla harekete geçiriyoruz. Aynı şekilde dışarıda da tarihî bir dönüşümün altyapısını oluşturuyoruz. Doğu Akdeniz’den Karabağ meselesine kadar kritik meselelerde ortaya koyduğumuz güçlü irade sayesinde, bu konudaki kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik. Türkiye’nin bölgesel ve küresel gücü yükseldikçe ülkemize yönelik saldırıların da arttığı bir gerçektir. Bundan daha tabii bir şey de olamaz. Çünkü Türkiye yaptığı hamlelerle, zulüm ve sömürü üzerine kurulu asırlık bir düzeni kökünden sarsıyor. Artık bölgemizde, başka coğrafyalarda masa başında çizilen haritalar hayata geçirilemiyor. Artık bölgemizde, kapalı kapılar ardında yapılan planlar, masumların kanını pahasına uygulanamıyor. Artık bölgemizde, tabii kaynakların kolayca yağmalanması için rahatça iç savaşlar çıkartılamıyor, terör olayları körüklenemiyor. Artık bölgemizde, küçük çekişmeler kangren hâline dönüştürülerek ülkeler cendereye alınamıyor. Bu düzeni bozan bir ülkenin hedef tahtasına oturtulmaması mümkün mü? Türkiye’nin aleyhinde yürütülen kampanyalarda kullanılan malzemelere bir bakın, hepsinin de gerisinde işte bu sancıyı göreceksiniz.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihin kendi hükmünü verdiğine vurgu yaparak, Türkiye’yi demokrasi üzerinden eleştirenlerin, kuyrukları sıkıştığında demokrasi adına en utanç verici pratiklere imza atmaktan çekinmediklerine işaret etti.

“Çünkü bunlar için demokrasi kendi çıkarlarına hizmet ettiği sürece yücedir, çıkarlarına zarar verdiği anda ise derhal gözden çıkartılabilecek bir yüktür” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, aynı şekilde Türkiye’yi insan hakları ve özgürlükler konusunda eleştirenlerin, en küçük bir sıkıntıyla karşılaştıklarında, dünyanın en faşist uygulamalarına yöneldiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çünkü bunların hak ve özgürlük anlayışının sınırları, kendi refah ve konforlarının tehdit edildiği yerde biter. Terör örgütlerini başka yerlerde desteklerler, kendi topraklarında en küçük bir eyleme izin vermezler. Fikir ve ifade özgürlüğünün en büyük savunucusu görünürler, ama işin ucu kendilerine dokunduğunda yasakçılıkta sınır tanımazlar. Bu büyük Türkiye’nin kendi demokratik ve ekonomik önceliklerini belirleme, bunlara göre adımlar atma politikasının ne kadar doğru olduğunu göstermektedir.” ifadelerini kullandı.

“Büyük ve güçlü Türkiye’ye hiç olmadığımız kadar yakınız”

“Büyük ve güçlü Türkiye’ye hiç olmadığımız kadar yakınız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeter ki millet olarak birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkalım. Gerisi gerçekten çok kolaydır. İnşallah bu aydınlık geleceği, milletimizle omuz omuza hep birlikte inşa edeceğiz.” diye konuştu.

AK Parti’nin bugüne kadar 15 ayrı genel seçime, mahalli seçime, Cumhurbaşkanı seçimine, halk oylamasına girmiş ve hepsinden birinci parti çıkmış bir siyasi kadro olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimlerinin kritik öneme sahip olduğunu, 2023 seçimlerinin Türkiye için tarihî bir dönüm noktasında yaşanacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hâlâ eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşanların, vesayetin, darbenin, terörün, sefaletin hâkim olduğu o kötü günleri ülkeye geri getirmek isteyenlerin var güçleriyle çalıştığı uyarısında bulunarak şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz 18 yılda Türkiye’nin demokratik ve ekonomik kalkınması yolunda büyük mücadeleler, gayretler ve fedakârlıklar sonunda elde ettiğimiz kazanımlara göz dikenlerin pervasızlıkları giderek artıyor. Hamdolsun milletimiz bunların gerçek yüzünü, gerçek niyetini, geçmişte ülkeye verdikleri zararı bildiği için, hiçbirine itibar etmiyor. Kendi partilerinin bünyesini örümcek ağı gibi saran taciz, tecavüz, hırsızlık, arsızlık, ahlaksızlık işlerinin üzerini örterek güçlerini korumanın peşinde olanları milletimiz çok iyi görüyor. CHP’nin başındaki zat partisindeki taciz ve tecavüz olaylarına tam 56 gündür sessiz, niye konuşmuyor, neden bütün bunlarla ilgili herhangi bir işlem yapmıyor? Şahsımıza ve partimize yönelik saldırıların artmasının gerisindeki sebeplerden biri de işte ayyuka çıkan bu kokuşmuşluğu gizleme gayretidir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu saldırıların önünü millete doğruları anlatarak keseceklerini belirterek, “Gönül seferberliği anlayışıyla milletimize ne kadar yakından kendimizi anlatır, yalanları ortaya koyar, gelecek vizyonumuzu paylaşırsak, ülkemize ve şehrimize o derece büyük hizmet etmiş oluruz.” dedi.

 

“Kendini bu büyük ailenin, bu büyük davanın ferdi olarak hisseden herkese, gönlümüz de kapımız da partimizin tüm kademeleri de sonuna kadar açıktır, açık kalacaktır” ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin yüzü geleceğe dönük bir parti olduğunu ve bu şekilde hareket etmeyi sürdüreceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrelerde görev alacak partilileri tebrik ederek görevi devredecek ve bugüne kadar parti teşkilatlarında görev alanlara da teşekkür etti.

 

 

AK Parti Mardin 7. Olağan İl Kongresinde konuşma yapan il başkan Faruk Kılıç ise “Kadim medeniyet şehri, Kültür, tarih ve turizm hazinesi olan Mardin’e selam olsun. Selam olsun Hakka, hakkaniyete, kardeşliğe, birliğe, beraberliğe inanlara vee selam olsun kongremize teşrif eden siz değerli misafirlerimize” şeklinde yaptığı selamlamadan sonra konuşmasında şunları söyledi;

KIYMETLİ HEMŞERİLERİM

Bismillah deyip  inanarak çıktığımız bu kutlu yolda  Rabbimizin inayeti ve siz değerli dava arkadaşlarımızın destekleri ile büyük başarılara imza attığımız 18 yılın ardından yeni,  dinamik, heyecanlı , inançlı bir kadroyla 2021 ve 2023 yılına hazırız inşallah.

Hepimiz çok yakından biliyoruz ki, büyümemize tahammülü olmayan dış düşmanların yanında, içerdeki hain piyonlarının hamleleri tarih boyunca var olmuştur ve bu gün de devam etmektedir. 17/25 aralık kumpasında ve Gezi olaylarında, Cumhurbaşkanımızın feraset ve cesaretiyle, kahraman milletimiz tarafından   hezimet yaşadıkları 15 temmuzun antrenmanlarını yapanların, bu gün üniversitelerimizi terör örgütlerinin militanlarına teslim etme çabası içerisinde olduklarının farkındayız. Şunu herkes bilmelidir ki; hak yolda olana hakkın yardımı ve kutlu davaya gönül vermiş sizlerin aşkı, her zaman galip gelecektir. Çünkü Allah en güzel vekil ve  Ak Parti neferleri en güçlü vatan bekçileridir.

Değerli Hemşerilerim

Bu memlekete bu millete nasıl hizmet ederiz derdi ve gayesiyle gece gündüz çalışıyoruz. Hangi engel çıkartılırsa çıkartılsın, hangi sınavla karşılaşırsak karşılaşalım; Kürt, Türk, Arap, Süryani demeden tüm hemşerilerimizden aldığımız güç ve destekle halkımız için çalışmaya, halkımızı anlamaya ve DAVAMIZI anlatmaya devam edeceğiz.

2023’te Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılında dünyanın en iddialı ülkeleri arasına girmek için çaba gösterdiğimiz bu dönemde,  VAZİFE daha çok bizlere düşüyor. Etnik ve dini kimlik gözetmeden, aramıza kötüyü/kötülüğü sokmadan el ele gönül gönüle bu millete olan borcumuzu birlikte ödeyelim.

Zira Ak Parti siyaseti gönüllerde olma, gönül kazanma siyasetidir. Onca sorunla mücadele ettiğimiz 2020 yılında yeni üye çalışmalarında 30 bin yeni üye Ak Parti ailesine katıldı aramıza yeni katılan üyelerimize tekrardan hoş geldiniz diyor, gayretli çalışmalarından ötürü huzurunuzda tüm teşkilatıma  sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu görevde olduğumuz süreçte, Teşkilatımızın tüm kademeleriyle, çalmadık kapı, sormadık hatır, dokunmadık yürek bırakmadık.  ÇUKUR siyaseti yapanların aksine, belediyelerimizin özverili ve programlı hizmetleriyle, millet bahçeleri, spor kompleksleri, çocuk parkları, alt ve üst yapı çalışmaları, otoparklar ve şehrimiz için turizmin canlandırılması açısından büyük önem arz eden tarihi dokuların restorasyonu ve daha bir çok hizmet neticesinde  halkımızın teveccühüne mazhar olduk.

Pandemi sebebiyle tüm dünyada ekonomik, siyasi ve sağlık krizleri almış başını giderken, her şeye rağmen en az etkilenen bir ülkenin vatandaşı olmakla gururlanıyoruz. Nitekim hükümetimizin bu zorlu dönemde İLİMİZE; Mardin / Midyat Yolu, Kızıltepe Çevre Yolu, Ilısu Barajı, Doğalgaz ve Şehir Hastanesi ile daha bir çok mega projenin hayata geçirilmesi için hummalı çalışmaları devam etmektedir.

sosyal yardımlar, sağlık destekleri ve psikolojik destekler kapsamında ihtiyacı olan tüm vatandaşlarımıza gerek ayni gerek nakdi desteklerimiz oldu Ak Parti Mardin Teşkilatı olarak sayın Cumhurbaşkanımızın selamı ile  mümkün olan herkese ulaştık, ulaşıyoruz ve bundan sonra da ulaşmaya devam edeceğiz.

Kıymetli dava arkadaşlarım !!!!

Bizim davamız, üstünlüğün sadece takvada olduğuna inanan bir davadır, bu dava ; ırka ve ırkçılığa dayalı siyasetin, kültürel çeşitliliğimize darbe olduğuna inanan bir davadır. Bugün ırkçılık üzerine kurulu sistemlerin ya küçük bir çaptan öteye gidemediklerini,  ya hayatta kalabilmek için dış mihrakların kuklası olmayı seçtiklerini,     ya da türlü yalan ve entrikalarla halkına zulmeden bir kimliğe büründüklerini görüyoruz. Bu salonda bulunan hemşerilerim geçmiş dönemlerde terör örgütlerinin bölgemizde yapmış oldukları zulmün, katliamın ve vahşetin canlı şahitleridir.

Bölgemizi terör yuvası haline getirmek istediler.

Tarım, ticaret ve turizm merkezi olan memleketimizi tarumar etmek istediler.

Hoş görü diyarı olan, bin yıldır beraber yaşadığımız komşularımızla aramızda fitne ateşini yaktılar.

Gençlerimizi kandırdılar, Annelerin yüreklerine kor ateş düşürdüler. Çukur siyaseti ile memleketimizi bölmek istediler. Bu halka yaptıkları zulümler dayanılmaz hale gelince birçok hemşerimiz maalesef göç ederek muhacir konumuna düştü. Geçmişte yaşanan bu karanlık günlerin bir daha geri gelmemesi için Annelerin yüreğindeki acıların bitmesi, göz yaşlarının dinmesi için bizlere büyük bir sorumluluk düşüyor.

Geçmişte yaşanan olumsuzlukların izlerini silmek adına gelin hep birlikte gayret gösterelim terör örgütüne sırtını dayayanların kin ve nefret  söylemlerine inat bizler sevgi tohumlarını ekelim yeni bir sayfa açalım kardeşlik iklimini yeniden oluşturalım hiç kimseyi ötekileştirmeden ‘Ne olursan ol yine de gel’ anlayışıyla birbirimize kucak açalım.

Yeniden gönül köprülerini kuralım, harabeye çevrilen gönül köprülerini yeniden onaralım Birbirimizi kardeş edinelim.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir