AK Parti İl Başkanı Alma, basın mensuplarıyla buluştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, basın mensuplarıyla buluştu

AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, kentte görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi.

Alma, bir kafede düzenlenen toplantıda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarından duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

Basın mensuplarıyla ilk toplantıyı gerçekleştirdiklerini ifade eden Alma, tüm basın mensuplarına değer verdiklerini, doğru bilgiye ulaşılmasında kendilerine destek verdiklerini söyledi.

Alma, “Kıymetli basın mensuplarımıza kapımız her zaman açık. TYP programlarının artırılacağı sözünü vermişti ve 1400 istihdam sağlandı. Kadim şehir Mardin’imize yakışacak şekilde 15 bin seyirci kapasiteli Stadyumu için yakın zamanda çalışmalara başlanacak. Sağlık alanında Bakanımız Fahrettin Koca’nın Mardin ilimize yapmış olduğu ziyarette il ve ilçelerimizi ilgilendiren birçok projenin yapımı ve tamamlanma sözünü aldık.

Bu minvalde; Mardin Şehir Hastanesi başta olmak üzere, Derik ve Dargeçit sağlık binalarının ivedilikle tamamlanması, Kızıltepe ek binasının bir an önce tamamlanması, Tamamen bizlerin girişimiyle Midyat Devlet Hastanesi bünyesinde ek acil binasına ihtiyaç duyulduğunu sayın bakanımıza sunduk.

Çeşitli branşlarda gerekli bulunan 176 doktor ve uzman doktor talebimiz olmuştu. Sayın bakanımız sağ olsun 176 doktor talebimizi de onaylayarak bu alandaki açığımızı kapatmış oldu. İhtiyaç duyulması halinde tekrar yeni sağlıkçılar Mardin’e görevlendirilecek. Ayrıca Ankara’da milletvekillerimizle birlikte bakanlıklarımızla yaptığımız temaslarda yol yapım çalışmalarının hızlandırılması ve yatırım programına alınması gereken yolların programa dâhil edilmesi talep ettik.

Yaklaşık 55 bin güvenlik korumuzun özlük haklarının iyileştirilmesi gerektiğini ilettik.

Tarım alanında çiftçilerimizin yaşadığı enerji sorunun çözülmesi. Buna istinaden (GES) projesi kapsamında güneş panellerinin hibe yoluyla çiftçilerimize verilmesini, Mısır fiyatlarının güncellenmesini, Yapımı biten sulama kanallarının faaliyete alınmasını, Mesire alanlarının artırılması ve GAP’ın tamamlanması için taleplerimizi ilettik.

Orman vasfını yitirmiş arazilerin tarıma kazandırılması vb. birçok konu masaya yatırıldı.

Adalet Bakanlığına, Mardin merkez ve Midyat Adalet Saraylarının bir an önce tamamlanması talebimizi ilettik.

İlçe Belediyelerimiz çalışmalarını en olumlu şekilde yapmaktalar…

Belediyelerimiz, Doğalgaz başta olmak üzere, merkez ve kırsal yollar, gençlik merkezleri, yarı olimpik yüzme havuzları, spor alanları, çocuk oyun parkları, ıslah çalışmaları ve birçok konuda yapılan çalışmalarını sürdürmekte.

Sayın Valimizle yaptığımız istişarelerle Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde üniversite öğrencilerine yönelik güzel çalışmalar başlatıldı.

Burslar, 60 biniş sadece 120 TL ve ilk ayda ücretsiz kullanabilecekleri abonman otobüs kartları ve Artuklu Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin üniversite yemekhanesinden ücretsiz faydalanmasını sağlanacak. Öğrenci giysi yıkama merkezi de öğrencilere ücretsiz hizmet verecek.

Enerji Bakanlığı hibeli “Güçlendirilmiş göçmen merkezi” projesini hayata geçiriyoruz.” dedi.