Alkan, Kızıltepe Belediye başkanlığı adaylığı başvurusunda bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Deneyimli siyasetçi Musa Alkan Kızıltepe Belediye başkanlığına aday oldu

HDP Mardin eski İl Eşbaşkanı ve Parti Meclis üyesi Musa Alkan Kızıltepe Belediyesi başkanlığı için DEM Parti’den aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Mardin’in tanınan siyasetçilerinden Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin eski İl Eşbaşkanı ve Parti Meclis üyesi Musa Alkan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Kızıltepe Belediye başkanlığı için Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden (DEM Parti) aday adaylığı için başvurdu. Alkan, başvuru dosyasını DEM Parti Mardin Seçim Komisyonuna teslim etti. 

1975 Kızıltepe doğumlu olan ve gençlik yıllarından itibaren Siyasi çalışmalara başlayan Musa Alkan, Kamu yönetimi yüksekokulundan mezun oldu. Demokratik kurumlarda da çalışmalar yürüten Alkan, Demokratik Toplum Partisi (DTP) Kızıltepe ilçe başkanlığı, 2014 ten 2016 yılları arasında Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Mardin il Eşbaşkanlığı, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mardin il Eşbaşkanlığı görevlerinde bulundu. DEM Parti geleneğinden gelen partilerin çalışmalarında yer aldı. Alkan 2017’den beri HDP Parti Meclisi adına çeşitli bölgelerde örgütleme çalışmalarında bulunmakta.