Aslan: Tüm kadınlar için gönülden bu yola varım diyorum

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aslan: Tüm kadınlar için gönülden bu yola varım diyorum

2 Çocuk annesi genç kadın DEM Parti’den Kızıltepe Belediye Meclisi üyeliği için adaylık başvurusunda bulundu.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerinde Büyükşehir ve ilçe Belediye başkanı olmak için aday adaylık başvurularının yanı sıra belediye meclis üyeliği için aday adaylığı başvuruları sürüyor.

Başvuruların 25 Aralık’a uzatıldığı DEM Parti’den belediye meclis üyeliği için aday adaylığı için başvurun iki çocuk annesi sağlık lisesi mezunu Nuray Aslan, adaylık başvurusu için amacının Kadına karşı oluşmuş kaosun ve oluşabilecek kaosun önüne geçmek olduğunu söyledi.

İlk ve orta öğrenimini İzmir’de gören Aslan, açık öğretim sağlık lisesinden hasta yaşlı bakımı teknisyeni olarak mezun oldu. 2012-2017 yılları arasında Kızıltepe Belediyesinde 5 yıl görev yapan Nuray Aslan, 31 Mart yerel seçimlerinde bir kadın olarak bende varım demek için belediye meclis üyeliğine başvurduğunu belirterek adaylığı ile ilgili şunları söyledi, “Bir dönem HDP çalışmalarında yer aldım. Başta kendim olmak üzere Kızıltepe kadınları için artık zalimliğe zulme ve ataerkil bir topluma dur demenin zamanı geldi ve geçiyor. Kadına karşı oluşmuş kaosun ve oluşabilecek kaosun önüne geçmek için bende varım diyerek tüm Kızıltepe halkı, kadınları ve tüm kadınlar için bu yola gönülden varım diyorum.”