Ankara Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Derneği Kongresi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Derneğinin Kongresi Yapıldı

Merkezi Ankara da bulunan Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Derneğinin olağan Kongresi Ankara da yapıldı.

Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Derneğinin olağan Kongresinde açış konuşması yapan dernek yönetim kurulu başkanı Fahrettin Enez kongre şunları söyledi.

Saygı değer konuklar derneğimizin 4 olağan Kongresine hoş geldiniz sizleri şahsim ve derneğimiz adına en içten dileklerimizle selamlıyorum.

Sizlere demeğimiz hakkımda bilgi arz etmek istiyorum. Demeğimizin açılışım 10 mayıs 2003 günü çok coşkulu bir ortamda yapmıştık. Bu süreç içinde yaklaşık 10 bin öğrencimize ulaşmaya çalıştık,2005 yılında sırasıyla VELİKE köyümüzden başlayarak Derik, Mazıdağı, Savur, Ömerli ve Kızıltepe İlçelerinden sonra Yüceli, Gökçe. Sen yurt ve Dikmen Beldelerimizde toplam olarak 3500 öğrencimize vardım dağıtımını yaptık. 2007-2008 yıllarında  hedef büyüttük yaptığımız hizmeti ikiye katlayarak    Sürgücü beldemizden başlayarak Savur, Ömerli ve Kızıltepe İlçelerinden sonra Risvane,Velike 6500-2010 yıllında kurban bayramı arifesinde  Yarımce köyünde 250 gencimize- Öğrencimize giyim yardımında bulunduk Giyim yardımları içinde Kız ve erkek çocuklarımız İçin Çanta ,önlük.gömlek ve Ayakkabı vardı.

Dernek olarak çocuklarımızı mutlu ettiysek ne mutlu bizlere ve katkı yapanlara Dernek olarak bedensel engelli hemşerilerimizi unutmadık ve ilk etapta 20 adet olmak üzere tekerlekli sandalye dağıtımı yaptık. 2010 yılında 10 tekerlekli sandalye dağıtımını Kızıltepe İlçemizin kaymakamlık bahçesinde yapmıştık, bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.

Hedeflerimiz arasında derneğimizin ikamet edeceği bir yere kavuşmasıdır.

Yıllardır Ankara’dayız Ama maalesef ne bize ait tapulu bir yerimiz yok uzun suredir Kızılay’da bulanan ve bizlere yakışmayan bir yerde bu faaliyetlerimizi istediğimiz şekilde yapamıyoruz ,Eğer derneğimize ait yerimiz olsaydı bir kısmım ve gerekli görülen zamanlarda taziye evi olarak ta kullanırdık. Ankara’da Sadece Mardin’lilerin taziye evi yok bu hepimizin ortak eksiğidir.

Hedef cehaletle savaşmak yarınlar için okumuş kültürlü bireyler yetiştirmektir. Demeğimizle bütünleşmiş deyimi kullanmak istiyorum” Gençlerine yatırım yapmayan bir toplumun geleceğinden beklentisi olamaz” bu bizim her zaman rehberimiz olacaktır.

Bizlere daima katkı yapan sponsorlarımıza ve destekleyenlerden huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyoruz desteklerinin  devamım bekliyoruz.

Daha önceki toplantılarımızda bizlere Otelini tahsis eden   Derneğimiz denetleme kurulu başkam sayın Takyeddin Irmak’a ve bize bugün Ev sahipliği yapan Dernek Başkan yardımcımız sayın M. Ali Yaşar’a ve Kongremize katıltmalarından dolayı herkese tekrar teşekkür eder her şeyin gönlünüzce olmasını dileriz. 

Ayrıca bugün Anneler günü bütün Annelerin anneler günü kutlu olsun.”