Bakanı Kassapoğlu Mardin’de Birçok Yatırıma İmza Attı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gençlik Ve Spor Bakanı Kassapoğlu Mardin’de Birçok Yatırıma İmza Attı

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun 31 Mart yerel seçimleri öncesi Mardin’e yapmış olduğu ziyarette Savur İlçemizde sözünü verdiği semt sahası ve olimpik yüzme havuzunun tamamlandığını görmek gurur vericidir”.

 

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Mardin’de yapmış olduğu ziyaret ve programlara değinerek birçok yatırımın müjdesini verdi.

 

GENÇLİK MERKEZİ OLMAYAN İLÇEMİZ KALMAYACAK

İl Başkanı Faruk Kılıç, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Mardin’e gelişi bizlerde büyük heyecana neden oldu. Çünkü gençliğin abisi niteliğinde olan bakanımız inşallah kısa zamanda bitirilmesi düşünülen birçok yatırımın sözünü verdi. Gençlik merkezlerine büyük önem veren Sayın Bakanımız tüm ilçelerimizde gençlerimizin temel ihtiyaçlarını karşılayacak olan gençlik merkezlerinin mutlaka hizmete sunulacağını belirtti. Ayrıca en büyük ilçemiz olan Kızıltepe’de yarı olimpik yüzme havuzu ve kapalı spor salonunda en kısa zamanda projesinin tamamlanacağını söyleyebiliriz”.

 

HİZMETE DEVAM

“Artuklu İlçemizde çok amaçlı bir gençlik merkezinin yapılacağı, tekrar Artuklu, Kızıltepe ve Savur İlçelerimizde tenis kortlarının da gençlerimize ve tenis severlerin hizmetine sunulacağını Sayın Bakanımız notları arasına aldı. Kızıltepe’de olduğu gibi Derik ve Mazıdağı ilçelerimizde de yarı olimpik yüzme havuzlarının yapılacağı, Mazıdağı’nda amatör liglerin rahatlıkla top koşturabileceği sentetik çim sahası yapımına da kısa zamanda başlanacağı ifade edildi”.

 

İLÇELERİMİZDE 70 ADET SEMT SAHASI ARTUKLU’DA 2000 KİŞİLİK KIZ YURDU YAPILACAK

Sağlık sporla başlar sözüne binaen tüm ilçelerimizde dağılımı belirlenmek üzere çocuklarımızın ve gençlerimizin rahatlıkla etkinliklerini yapabilecekleri 70 adet semt sahası ve 40 adet basket potasının hizmete sunulacağının müjdesini verebiliriz. Engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla yararlanabileceği çok amaçlı merkez, Derik İlçemizde yamaç paraşütü eğitim tesisi, birçok ilçemizde kurulacak satranç merkezlerini de inşallah AK Parti’nin hizmet politikasına uygun şekilde doğu-batı ayırımı yapılmaksızın vatandaşlarımızın hizmetine sunulacağını dile getirebiliriz. Artuklu ilçemizde 2000 kişilik kız yurdunun projesinin başlanacağı ve daha birçok alanda yapılacak icraatlarla Mardin’imiz inşallah daha huzurlu hayat şartlarına ulaşacak”.