Başkanvekili Alp Muhtarlarla toplantı düzenledi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başkanvekili Alp Muhtarlarla toplantı düzenledi

Kızıltepe Belediye Başkanvekili Şerife Alp Kızıltepe ilçe merkezinde görev yapan mahalle muhtarlarıyla toplantı düzenledi.

Kızıltepe Belediyesi Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Başkanvekili Şerife Alp, Başkan yardımcısı Burhan Kurhan, Belediye Meclis Üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.

2011 yılında yapılan çalışmaların masaya yatırıldığı toplantıda ayrıca muhtarların kendi mahalleleriyle ilgili önerileri dinlenildi. Önerilerin dinlenmesi ardından söz alan Başkanvekili Alp yürütülen çalışmalar ve yakın zamanda uygulamaya konulacak projeler hakkında muhtarlara bilgi verdi. Yakın zaman içinde büyük projelerin devreye konulacağı müjdesini veren Alp çalışmaların sadece alt yapı ve üst yapıyla sınırlı kalmayacağını belirterek 4 mahalleye halk evi ve Mehmet Sincar parkında da gençlik kültür merkezi inşaatına yakın zamanda başlayacağını kaydetti. Mehmet Sincar parkının içinde Gençlik Kültür Evi ve İpek, Atatürk, Bahçelievler ve Turgut Özal Mahallelerine 450 ve 540 metrekare arasında olacak halkevleri ile kültürel faaliyetlerin tüm mahallelere yayılması sağlanacak. 

Ayrıca Alt yapı çalışmaları hakkında da bilgi veren Alp, Susuz ve kanalizasyon şebekesinin olmadığı hiçbir mahalle olmayacağını ifade ederek şunları kaydetti: “çalışmalarımız yoğun bir tempoda sürüyor. Çalışmaların aksadığı mahallerde genellikle işgallerden kaynaklanmaktadır”.