DEM Parti 3 ilçede seçim irtibat bürosu açılışı yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEM Parti 3 ilçede seçim irtibat bürosu açılışı yaptı

DEM Parti, Dargeçit, Midyat ve Nusaybin ilçelerinde seçim irtibat bürosunun açılışını büyük bir halk buluşmasıyla gerçekleştirdi.

DEM Parti, Mardin’in Dargeçit, Midyat ve Nusaybin ilçelerinde seçim irtibat bürolarının açılışı ve konvoylar gerçekleştirdi. Programa DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, DEM Parti Mardin Milletvekilleri Saliha Aydeniz, Beritan Güneş ve Kamuran Tanhan ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayları Ahmet Türk ve Devrim Demir, ilçe belediye eşbaşkan adayları, parti yöneticileri ve partililer katıldı.

DEM Parti adayları, ilçe girişlerinde çok sayıda kişi tarafından araç konvoyu ile karşılandı. İlçe merkezlerinde gerçekleştirilen seçim turuna partililer yoğun ilgi göstererek, DEM Parti adaylarını zafer işaretleri ve alkışlarla karşıladı. Seçim turunun ardından büro açılışlarının gerçekleştirildiği kent meydanlarında halk buluşması gerçekleştirildi. Halk buluşmasında Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayları Ahmet Türk ve Devrim Demir ile ilçe belediye eşbaşkan adayları halkı selamladı.

Halk buluşmasında konuşan DEM Parti Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk, halkın yoğun katılımına teşekkür ederek, “Kürtlerin tarihinde büyük acılar var. Kürt halkı büyük bedeller veriyor. Halklarımız her zamanki gibi yine dimdik ayaktadır. Halkımız özgürlük mücadelesi için her zaman amadedir. Bu mücadelelerinizden ötürü sizleri bir kez daha kutluyorum, selam ve hürmetlerimizi sunuyoruz” dedi.

Bu seçim Kürt halkının geleceği için çok önemlidir

Türk, onurlu bir barış için büyük bir mücadele verildiğini belirterek, “Kürt halkı iradesine bu seçimde de sahip çıkacaktır. Buna hiç şüphemiz yok. Kürt halkı özgürce yaşamak için büyük bir mücadele yürütüyor. Bu seçim sadece yerel bir seçim değildir. Bu seçim Kürt halkının geleceği için çok önemlidir. Bizim böyle bakmamız gerekiyor.”

Halk buluşmalarında konuşan DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, ise “Direnişiyle Nusaybin Kürtlerin kalbidir. Kürtler için çok önemli bir merkez ve ilçemizdir. Eminim ki 31 Martta Nusaybin halkı geçmişte olduğu gibi yüzde 90’larla Kürdistan’da en fazla oyu alarak birinci çıkacaktır” dedi.

Ekonomi iflas etmiş, Türkiye’yi uçuruma getirdiniz

Bakırhan, “Nusaybin’i yakıp yıktınız 2 dönemdir iradesine kayyım atadınız. Bugün Nusaybin halkı bütün zulüm politikalarına, red ve inkar politikalarınıza rağmen barış anneleriyle gençleriyle kadınlarıyla zılgıtlarıyla bu meydandadır. Demek ki savaş politikanız sonuç almadı. Türkiye’nin bütçesini Kürtler dilini konuşmasın diye Kürtler iradesini seçmesin diye Rojava Suriye’de demokratik bir zeminde Kürtlerin, Arapların ortak yönettiği Rojava olmasın diye harcamayın. Türkiye’yi uçuruma getirdiniz. Ekonomi desen iflas etmiş. Demokrasi desen yok. Cezaevinde binlerce siyasi tutsak arkadaşımız var. Bu vesileyle cezaevindeki Gültan Kışanaklara, Selahattin Demirtaşlara, Figen Yüksekdağlara, Leyla Güvenlere, Sebahat Tuncellere bin selam olsun.” Şeklinde konuştu.

Konuşmalardan sonra seçim irtibat bürolarının açılışı büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.