Depremzedeler, Şehit ve Gazi Aileleri İftarda Ağırlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Depremzedeler, Şehit ve Gazi Aileleri İftarda Ağırlandı

Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi tarafından ilçede ikamet eden depremzedeler ile şehit ve gazi aileleri için iftar programı düzenlendi.

İlçede ikamet eden depremzedeler, şehit yakınları, gaziler ve yakınları iftar programında bir araya geldi. Kaymakam/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu ve Eşi Dr. Ayşe  Cıdıroğlu’nun da yer aldığı iftar programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İftar proğramında hep birlikte dualar edilip oruçlar açıldı. Misafirlere mırra ve meyan kökü şerbeti ikram edildi.

Çocuklarında unutulmadığı programda, İftar öncesi çocuklar için gösteriler yer aldı. Çocuk oyunları ve animatör gösterileriyle çocuklar doyasıya eğlendi. Çocuklara pamuk şeker ve mısır ikramı da yapıldı.

İftar programında konuşan Kaymakam Cıdıroğlu, Ramazan ayının önemine değinerek, “Bu mübarek günde hep beraber bir arada olmak bizim için gurur ve sevinç verici. Allah hepinizin oruçlarını kabul etsin inşallah. Böyle günlerde hep beraber bir araya gelmeye özen gösteriyoruz.  Özellikle şehit ve gazi ailelerimizi programlarda ağırlamaya gayret ediyoruz. Her zaman yanınızdayız bunu bilin. Yaptığımız ev ziyaretlerimizde de yanınızda olmaya çalışıyoruz. En ufak bir sıkıntınızda bizler buradayız. Hiçbir zaman kendinizi yalnız hissetmeyin sizler bizlere şehitlerimizin emanetlerisiniz.

Değerli depremzede kardeşlerimiz sizlerinde her zaman yanındayız. En ufak bir sıkıntıda elimizden ne gelirse yanınızda olmaya çalışıyoruz ve çalışacağız. Burası da Türkiye Cumhuriyeti toprağı, kendinizi kesinlikle farklı bir memlekette gibi düşünmeyin. Devletimiz başta olmak üzere, hep beraber bu kötü günleri geride bırakacağız buna inanıyoruz” dedi.