Emeklilere ikramiye müjdesi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan Emeklilere ikramiye müjdesi verdi

Milyonlarca emeklinin, maaşlarının iyileştirilmesi beklentisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bugün toplanan kabinede ele alındı. Erdoğan emeklilere 5 bin lira ikramiye verileceğini açıkladı!

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında saat 16.50’de başlayan kabine toplantısının ardından kameraların karşısına çıkarak kabine toplantısında alınan kararlar ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca emeklilerin beklediği maaş artışı ile ilgili açıklamadlarda bulundu. Kabine toplantısında ayrıca Filistin-İsrail arasında başlayan çatışmalar ve ekonomideki gelişmeler, Enflasyon ve fahiş fiyatlara karşı alınan tedbirlerin yansımaları görüşülürken 17 Ekim’de Meclis’e sunulacak 2024 Bütçesi üzerinde görüş alışverişinde bulunulduğu belirlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı sonrası yaptığı açıklamada enflasyonla mücadele kapsamında emeklilere destek amacıyla bir defaya mahsus 5 bin lira destek verileceğini açıkladı.

Erdoğan açıklamasında, “Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk lirası ödeme yapmayı kararlaştırdık. Bütçemize toplam maliyeti 61 milyar lirayı geçen bu ödemeler, kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerimizin hesabına yatırılmış olacak.” Yılbaşında emeklilerimizin durumunu tekrar gözden geçirecek, inşallah o zaman da her türlü fedakârlığı sergileyeceğiz. Hem emekli olup hem de fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz.” İfadelerine yer verdi.