Akdağ, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdağ, Seçim Sonuçlarını Değerlendirdi

TRT KURDİ’de Canlı olarak yayınlanan ve her hafta Cuma akşamları 22:30 da izleyicileri ile buluşan Siyasetçi, Yazar Abdurrahim Akdağ,  #Siyasetname programında seçim gündemini ve seçim sonuçlarını değerlendirdi.

“14 Mayıs’ta seçmen eğilimi güven ve istikrardan yana oldu” ifadelerine yer veren Siyasetçi, Yazar Abdurrahim Akdağ, değerlendirmesinde şunları söyledi;

Cumhurbaşkanımız ile milletvekilleri adayları arasında oluşan oy farkının bir çok sebebi var. Önemli gördüğüm hususlar; yerel dinamikler ve aday profilleri belirleyici oldu. Bunun yanında özetle insanlar kendinden olan, toplum hassasiyetlerini bilen adaylar istiyor.

Ulaşılabilir,

Konuşulabilir ve

Anlaşılabilir vekil istenmektedir.

AK Parti’nin topluma hizmet ve yatırımlar noktasında neredeyse eksiği yoktur. İnsanlar bire bir, yüz yüze muhattabı olsun istemektedir. Karşımızda bilinçli bir seçmen kitlesi var. Ne söyleyeceğini ve ne istediğini bilen seçmen profili öne çıkmaktadır.

Siyasi tercihlerini değiştiren ve siyasete yön veren bir seçmenden kitlesinden  bahsediyoruz.

Nitekim 14 Mayıs 2023 günü seçmen iradesini sandığa yansıtmış ve Milletvekili adaylarına ve siyaset kurumuna mesajını açık ve net bir şekilde iletmiştir.

Cumhurbaşkanımızın bu konuda teşkilatlara talimatı var. En küçük bir rehavete izin vermeden aynı azim ve kararlılıkla çalışılmasını istedi.

Muhalefetin özellikle ağırlıklı olarak bölgemizde siyaset yapan HDP’nin Kürtler üzerinden yaşadığı konfor maalesef Türk solu üzerinden yönetilmektedir. HDP’nin mecrası Kürtlerin isteklerine yaşam tarzına uymamaktadır. Aslında zıt kutuplardır.Siyaset silahların gölgesinde değil, demokratik karekteri gereği özgür bir şekilde yapılmalıdır.

HDP’nin oylarının düşmesinin iki sebebi var, Hüda Par’ın sandıklara sahip çıkarak kullanılmayan oyların toplu bir şekilde kullanılmasını önlemesi ve HDP’nin kendi tabanına milletvekili adayı dayatması ile jakoben bakış açısından kaynaklanmaktadır.

28 Mayıs’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karizması, toplumun kendisine olan güveni en güçlü yanlarını oluşturmaktadır. Erdoğan prensipler ve ilkeler üzerine siyaset yaptığı için güçlüdür. Pazarlıklar üzerine her hangi bir kurgusu olmamıştır.

14 Mayısta ortaya çıkan tablo sonucunda Millet ittifakı seçmeni demoralize olmuştur.

HDP seçmeninin Cumhurbaşkanı adayının olmaması zayıf yönlerini öne çıkarmaktadır.

Toplumun özellikle istikrardan yana olması sandığa gitmede motive edici olmuştur.

Deprem bölgesinde ki illerimizde AK Parti’nin kazanması Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan teveccüh ve güven duygusudur.

28 Mayıs’ ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmen eğilimi yine güven ve istikrardan yana olacaktır. İkinci tur seçimin galibi Recep Tayyip Erdoğan olacaktır.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir