Hastanede yangın çıktı hastalar tahliye edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hastanede yangın çıktı hastalar tahliye edildi

Mardin Özel Park Hastanesi’ne ait trafonun patlaması sonucu yangın çıktı. Çıkan yangının dumanından etkilenen hastalar tahliye edilmeye başlandı. Olay yerine çok sayıda itfaiye, Sağlık, 112 Acil, AFAD ve polis ekipleri sevk edildi.

Mardin Artuklu ilçesi 13 Mart Mahallesi’nde bulunan Özel Mardin Park Hastanesi’nde henüz öğrenilemeyen bir sebeple meydana gelen patlama ve ardından başlayan yangın sonrası hastaneyi etkisi altına alan dumandan etkilenen hastalar hastaneden tahliye edildi.

Başta Hastanenin yoğun bakım ünitesi olmak üzere servislerde tedavi gören yatan hastaların tahliye edildi öğrenilirken, olay yerine sevk edilen çok sayıda ambulanslarla tahliye edilen hastalar çevredeki hastanelere nakledildiği belirtildi.

Yangının başlamasıyla birlikte Özel hastane önüne gelen Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz ile beraberindeki il sağlık müdürlüğü ekipleri olayla ilgili bilgi alarak tahliye çalışmaları ile hastaların sevk işlerini koordine ettikleri görüldü.

Özel Mardin Park Hastanesi’nin arka bölümünde çıkan yangına Mardin Büyükşehir İtfaiye ekipleri müdahale ediyor. Patlama ve yangında yaralanan olup olmadığı öğrenilemedi.