HEDEP’in yeni kısaltması DEM PARTİ oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

HEDEP’in yeni kısaltması DEM PARTİ oldu

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisinin 15 Ekim tarihinde yapılan kongresinde HEDEP olarak belirlenen kısa ismi Yargıtay tarafından kabul edilmemesi üzerine yeni kısa ismi DEM PARTİ olarak açıklandı.

Kongrede alınan karar ile HEDEP olarak ilan edilen kısa ismin, daha önce kapatılan Halkın Demokrasi Partisi’ni (HADEP) andırdığı gerekçesiyle Yargıtay tarafından kabul edilmemesi üzerine hafta sonu kısaltma değişikliği için tüzük kurultayı düzenlendi. Yargıtay’ın talep ettiği değişiklikler kapsamında parti isminin kısaltması ve tüzüklerindeki iki maddede de değişikliğe gidildi. Düzenlenen tüzük kurultayında parti isminde herhangi bir değişiklik yapılmazken ‘demokrasi’ kelimesinin kısaltması kullanılarak yeni kısaltma ismi DEM PARTİ olarak açıklandı.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi Sözcüsü ve Şırnak Milletvekili Ayşegül Doğan, partisinin basın toplantısında isim değişikliği ile ilgili açıklamalarda bulunarak, Yargıtay’ın talep ettiği değişiklikler kapsamında parti isminin kısaltmasının değiştiğini ve tüzüklerindeki iki maddede de değişikliğe gidildiğini açıkladı.