İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2023 Yılı 1. Toplantısı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Mardin’de işgücünün istihdam edilebilirliğini artırmaya yönelik olarak aktif işgücü programlarını uygulamak, geliştirmek, yaygınlaştırmak ve etkinliğini artırmak amacıyla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2023 yılı 1. Toplantısı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonu’nda, Vali Demirtaş’ın başkanlığında yapılan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısına, Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, Kurum Müdürleri, İlgili kişiler ve kurul üyeleri katıldı.

2022 yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda,  İŞKUR İl Müdürlüğünün 2023 yılı Yıllık İşgücü Eğitim Planı kurulun onayına sunulması ve yıl içinde eğitimi verilecek meslekler görüşüldü.

Kentte istihdamı artırıcı faaliyetler, mesleki eğitim kursları ve iş başı eğitim programlarının uygulama esaslarındaki değişiklikler hakkında kurul üyelerini bilgilendirilirken engellilerin istihdamı, mesleki eğitimi ve rehabilitasyonları ile kendi işlerini kurmalarına yönelik İŞKUR tarafından verilen hibe desteği konularına değinildi.

İŞKUR İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde Toplum Yararına Programın tekrar düzenleneceği ve istihdamın sağlanacağı vurgulandığı toplantı, kentte istihdamı artırıcı çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunulmasını ardından son buldu.