Kaymakam Çam şehit ve gazi aileleriyle buluştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kaymakam Çam şehit ve gazi aileleriyle buluştu

 

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü dolaysıyla düzenlenen programda şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi.

 

Bir düğün salonunda düzenlenen programa Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Çam ve eşi Dilek Çam, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Deniz Çezik, İlçe Emniyet Müdürü Cenk Gedik, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Şahin, İlçe Müftüsü Mahsun Taşçı, İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Salih Tekin ve kamu kurum amirleri katıldı.

Programda konuşma yapan Çam, Çanakkale Zaferinin Türkiye Cumhuriyetinin doğuşunda önemli anların yaşandığı bir tarih olduğunu belirtti.

Çam, geleceğe adım atarken tarihin hatırlayarak ve tarihten ders alınarak geleceğin inşa edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Çam, “Çanakkale Zaferi, bir milletin kanıyla canıyla bağımsızlığın tesis edildiği gündür. Her bir gidenin geriye dönmemek üzere sevdikleriyle vedalaştığı sadece bayrak inmesin, vatan bölünmesin ve bağımsızlığımız elimizden alınmasın diye canını feda etiği gündür. Özelikle böyle zor coğrafyada zor günlerden geçtiğimiz bu zaman dilimlerinde 107 yıl önceki o ruhu o birliği beraberliği, dili, dini ve etnik kimliği ayrıştırma vesilesi değil birleştirme vesilesi olarak gören o ruhu yeniden yaşamamız ve yaşatmamız gerekir. Bu vatan uğruna şehadet mertebesine ulaşmış bütün şehitlerimize rabbimden rahmet diliyorum. Rabbim bu millete bir daha ne İstiklal Marşı yazdırsın nede Kurtuluş Savaşı yaptırsın inşallah. Sizi size, sizi Allah’a emanet ediyorum.” diye konuştu.