Kaymakam Cıdıroğlu kırsal ve merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Kaymakamı Cıdıroğlu kırsal ve merkez mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu İlçe Kırsal ve Merkez Mahalle Muhtarları İle Bir Araya Geldi

Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu başkanlığında Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu’nda ilçeye bağlı merkez ve kırsal mahalle muhtarları ile toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya Kaymakam/Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, Kaymakamlık ve Belediye Kurum Müdürleri, ilçede faaliyet gösteren STK temsilcileri, DSİ, Akmercan, MARSU, DEDAŞ yetkilileri ile merkez ve kırsal mahalle muhtarları katıldı.

Toplantıda kırsal ve merkez mahallelerde yapılan çalışmalar hakkında konuşuldu ve ayrıca yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Toplantı muhtarların muhtarı oldukları kırsal ve merkez mahallelerinde bulunan eksiklikleri dile getirmesi ile devam etti. Kaymakam/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, “Arkadaşlar neredeyse 5 ay oldu Kızıltepe’ye geleli. Halkla iç içeyiz ve çok şükür bu durumdan memnunuz. Geldiğimizde birtakım projeler ve ihaleler mevcuttu bazılarını devam ettirdik ve üzerine yeni ihaleler projeler ekledik. Önceliğimiz asfalt. Yenikent Mahallemizde neredeyse her caddeye asfalt döktük. Merkezde altyapı sorunu olan mahallelerimiz var bunlara öncelik tanıyacağız. Kırsal mahallelerimize de hizmet götürüyoruz. Özellikle kırsal mahallelerde Taziye evlerinin malzeme eksikliğine göre imkanlarımız dahilinde halı, klima, yastık gibi eksiklikleri tamamlamaya çalışacağız.

Kırsal mahallelerde de alt yapı sorunları var. İmkanlarımız dahilinde oraya da hizmet götüreceğiz Haftada 3-4 kez yetiştirebildiğimiz ölçüde kırsal ve merkez mahallede hane ziyareti yapıyoruz. Yaşlı, genç, hasta, yatalak vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyoruz.Halkla bir araya gelip istek, talep ve önerileri halkın ağzından dinliyoruz ve dinlemeye de devam edeceğiz.Önümüzdeki süreçte de uyum içerisinde ilçe halkımıza en iyi hizmetin götürülmesi için problemlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulması için koordineli ve omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz ve özellikle vatandaşlarımıza karşı güler yüzlü olmalıyız.” dedi.

Toplantıda tüm muhtarların şikâyet, öneri ve belirtmek istedikleri hususlarla ilgili olarak görüşler alınarak, gerekli çalışmaların başlatılacağı belirtildi.