Kızıltepe de 8 Mart’ta 8 çifte nikâh kıyıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe de 8 Mart’ta 8 çifte nikâh kıyıldı

Mardin Kızıltepe ilçesinde Belediye tarafından düzenlenen etkinlik ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 8 çifte resmi nikâh kıyıldı.

Kızıltepe Belediyesi bünyesinde açılan Hanımeli Kadın Merkezi’nin açılışı ile başlayan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programı kapsamında 8 çiftin toplu nikâh töreni yapıldı. Düzenlenen nikâh törenine AK Parti Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile ilçe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Ahmet Odabaş şahitlik yaparak çiftlere altın taktı.

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda devam edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programda müzik dinletileri, şiirler ve sinevizyon gösterimi de yapıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlamak amacıyla kadınlarla beraber Kızıltepe ilçesinde programlara katıldıklarını belirten Milletvekili Çankırı, “8 çiftin toplu nikah törenini yaptık. Bu mesut günlerinde Kaymakamımız ile beraber onlara şahitlik ettik. Buradaki Hanımeli Kadın Merkezimizin açılışını yaptık. Kadınlarımızın kendi el emeği göz nuru yaptıkları çalışmaları değerlendirdik. Kadınlarımız ailenin en temel taşı yapı harcı dediğimiz, Allah hepsine uzun ömürler versin.” açıklamasında bulundu.

Kızıltepe ilçe Kaymakamı/Belediye başkan vekili Ahmet Odabaş da yaptığı açıklamada, kadınların tolum içinde hem sosyal hem de ekonomik anlamda hak ettikleri yeri almaları, ayırımcılığa ve şiddete maruz kalmamalarının yöneticiler olarak kendilerinin en başta gelen görevleri olduğunu belirterek, 3 aydır Kızıltepe ilçesinde hem Kızıltepe Kaymakamlığı hem de Kızıltepe Belediye başkan vekili olarak görev yaptığını ve bu sürede kadınların sosyal statülerinin iyileştirilmesi, yaşamın her alanında daha iyi temsil edilmesi ve üreten bir Kızıltepe’de söz sahibi olabilmeleri için çalışma arkadaşlarıyla birlikte yoğun bir çaba sarf ettiklerini söyledi.