Kızıltepe, Derik ve Mazıdağı’nda elektrik kesintisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe, Derik ve Mazıdağı ilçelerinde elektrik kesintisi duyurusu

 

Mardin’in Kızıltepe, Derik ve Mazıdağı ilçelerinin bazı mahallelerinde Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri elektrik kesintisi uygulanacağı açıklandı.

 

Mardin Valiliği, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. Mardin il Müdürlüğü tarafından yapılacak kesintiler ile ilgili yaptığı duyuruda, Dicle EDAŞ tarafından yapılacak bakım onarım çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisi uygulanacak. Yaşanacak elektrik kesintisinden etkilenecek mahalleler ve tarih ile saatleri şu şekilde.

 

DİCLE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. Sistem İşletme Yöneticiliği tarafından bildirilmiştir.

DUYURU: 1

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F 12 Alakuş, F6 Taşlıca, F7 Konuklu ve F 13 Ofis fiderleri üzerinde bulunan trafolarda 3. Seviye bakım ekipleri tarafınca yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle 30.06.2022 Perşembe ve 01.07.2022 Pazar günleri 09:00-19:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akdoğan, Alakuş, Arıklı, Atmaca, Büyükdere, Cantaşı, Demirkapı, Konuklu, Köprübaşı, Odaköy, Otluk, Taşlıca ve Çatalca Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

 

DUYURU: 2

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F6 Yayıklı, F4 Geçit ve F13 Yumurcak fiderleri üzerinde bulunan trafolarda OSOS ekipleri tarafınca yapılacak olan okuma-bakım çalışmaları nedeniyle söz konusu fiderlerde 01.07.2022 Cuma günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Yumurcak, Arıklı, Bağrıbütün, Körsu, Küplüce, Tarlabaşı, Tıraşlı, Akkoç, Büyükayrık, Güngören, Küçükayrık, Sürekli, Yayıklı Mahalleleri ve Derik İlçesinden Gölbaşı Mahallelesi elektrik kesintisinden etkilenecektir.

 

DUYURU: 3

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F4 Geçit ve F5 Arıklı fiderleri üzerinde bulunan trafolarda 3. Seviye bakım ekipleri tarafınca yapılacak olan bakım-onarım çalışmaları nedeniyle söz konusu fiderlerde 01.07.2022 Cuma günü 09:00-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Arıklı, Bağrıbütün, Kaşıklı, Körsu, Küplüce, Odaköy, Tarlabaşı, Tıraşlı, Tosunlu, Yumrutaş ve Yumurcak Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

 

DUYURU: 4

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F8 Boğaziye, F9 Ulaşlı, F10 Dikmen ve F11 Kırkkuyu fiderleri üzerinde bulunan trafolarda, yüklenici firma tarafınca yapılacak olan direk dikimi ve direk deplase çalışmaları nedeniyle 01.07.2022 Cuma ve 02.07.2022 Cumartesi günleri 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinde”, Beşik, Büyükboğaziye, Cantaşı, Körsu, Küçükboğaziye, Tarlabaşı, Yanınca, Çetinkaya, Çıplak, Alakuş, Konuklu, Konuklu, Arıklı, Beşik, Büyükboğaziye, Küçükboğaziye, Odaköy, Taşlıca, Tosunlu, Çatalca, Çetinkaya, Alakuş, Başak, Bektaş, Cantaşı, Dikmen, Konuklu, Yonca”, Yumurcak, Çakır, Çanaklı, Ülker, ikizler, Alakuş, Bozhöyük, Kayapınar, Kaynarca, Kırkkuyu, Küplüce, Tıraşlı, Belli, Büyükdere, Demirkapı, Dora, Dikmen, Köprübaşı, Ortaköy, Sanca, Timurçiftliği, Ulaşlı, Yolaldı, Yoncalı, Yurtözü, Çakır, Ülker, İnandı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

 

DUYURU: 5

Dikmen-1 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F14 Alanlı ve F20 Derik fiderleri üzerinde bulunan trafolarda OSOS ekipleri tarafınca yapılacak olan okuma-bakım çalışmaları nedeniyle söz konusu fiderleri 02.07.2022 Cumartesi günü 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Derik İlçesinden; Adak, Akçay, Alagöz, Aydınlar, Aşağımezra, Bahçelievler, Ballı, Bayırköy, Bayraklı, Bozbayır, Bozok, Böğrek, Demirli, Derinsu, Dumanlı, Dumluca, Düztaş, Dikmen, Hisaraltı, Ilıca, Isız, Kayacık, Konuk, Koçyiğit, Kuruçay, Kuşçu, Pınarcık, Pirinçli, Subaşı, Söğütözü, Zeytinpınar, Çağıl, Çukursu, Üçtepe, Şahverdi, Alanlı, Beşbudak, Kovalı ve Kuyulu Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

 

DUYURU: 6

Dikmen-2 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F9 Ulaşlı fideri ve 380 Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F2 Başak, F16 halkalı fiderleri üzerinde bulunan trafolarda OSOS ekipleri tarafınca yapılacak okuma-bakım çalışmaları nedeniyle 03.07.2022 09:00-17:00 saatleri arasında elektrik kesintisi yapılacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Kızıltepe İlçesinden; Akalın, Akyazı, Akyüz, Alemdar, Altıntoprak, Arıtepe, Aslanlı, Başak, Barış, Bektaş, Belli, Büyükdere, Büyüktepe,  Çakır, Demirkapı, Dikmen, Demirci, Dora, İnandı, İpek , Işıklar, Gümüşdere, Güneştepe, Günlüce, Hakverdi, Halkalı, Katarlı, Karakuyu, Kengirli, Köprübaşı, Ulaşlı, Ülker, Ortaköy, Sanayi, sandıklı, Sarıca, Timurçiftliği, Yayıklı, Yolaldı, Yolüstü, Yurtözü, Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.

 

DUYURU: 7

Etifosfat Trafo Merkezi barası ile irtibatlı F1 Yağmur fideri üzerinde bulunan trafolarda AOB birimi ekiplerince OG hat bakım-onarım çalışmaları yürütüleceğinden söz konusu fiderde 03.07.2022 Pazar günü 08:30-18:00 saatleri arasında elektrik kesintisi olacaktır.

Bu çalışmalar doğrultusunda Mazıdağı İlçesinden; Atalar, ekinciler, Evciler, Gümüşpınar; Konur, Meşeli, Sağmal, Tanrıyolu, Ulutaş, Yalınağaç, Yağmur, Çayönü, Ürünlü, İkisu ve Şanlı Mahalleleri elektrik kesintisinden etkilenecektir.