Kızıltepe fen lisesi için 11 dönüm arazisini bağışladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Okuyamadı ama fen lisesi için 11 dönüm arazisini bağışladı

Mehmet Hadi Kahraman Fen Lisesinin eğitim-öğretime başlaması için hazırlıklar devam ediyor.

Mardin Kızıltepe ilçesinde hayırsever iş adamı ve bölgenin ileri gelen kanaat önderlerinden Mehmet Hadi Kahraman, dönemin şartları gereği kendisi okuyamadı ama okul özlemini dindirmek ve gelecek nesillere katkı sunup daha iyi şartlarda eğitim görmelerini sağlamak için 11 dönüm arazisini okul yapımına bağışladı.

Kızıltepe ilçesinde yerleşik kadim aşiretlerinden biri olan Şeyhê Mala Bubê Aşireti olarak bilinen Şeyh Aşireti’nin ileri geleni, Bölgenin önde gelen kanaat önderlerinden Mehmet Hadi Kahraman, Eğitime destek olmak için 11dönümlük arazisini hibe ederek yapımına vesile olduğu ve isminin verildiği Kızıltepe Fen Lisesinin eğitim ve öğretime başlayacak olmasının heyecanının içerisinde olduğunu belirterek Mehmet Hadi Kahraman Fen Lisesi’nin Mardin’deki eğitim kalitesi ve başarı ortalamasına önemli katkılarda bulunacağına inandığını söyledi.

Kızıltepe ilçesi Akziyaret Mahallesi tarihi uluslar arası İpek yolu üzerinde bulunan 11 dönüm arazi üzerine inşa edilen 16 derslikli, yemekhanesi, pansiyonu, spor salonu ve konferans solonu bulunan okul modern donanımı ile öğrencilerin rahatı için her imkân düşünülmüş. Mehmet Hadi Kahraman Fen Lisesi adı verilen okulun eğitim ve öğretime başlayıp, öğrencilerin eğitime başlayacak olmasının mutluluğunu yaşadığını kaydeden Hayırsever İş adamı ve kanaat önderi Mehmet Hadi Kahraman, çocukluk yıllarında eğitim ortamı ve imkânsızlıklara dikkat çekerek, böylesine güzel eğitim kurumlarının öğrencilerin başarısında olumlu bir etki oluşturacağına, bu etkinin Mardin’deki eğitim başarısı oranlamasında sinerjiye dönüşeceğine inandığını ve bu okuldan devletine ve milletine hayırlı evlatlar yetiştiği takdirde en büyük hediyeyi almış olacağını söyledi.

“Her bir öğrencinin elde edeceği başarı benim gurur vesilem olacak”

2022-2023 eğitim yıılı ikinci döneminde eğitime başlaması beklenen Mehmet Hadi Kahraman Fen Lisesi kompleksini basın mensupları ile gezen ve okul hakkında bilgi veren Kahraman, Çocukluk yıllarında çeşitli sıkıntılar nedeniyle okumak için akranlarıyla birlikte kilometrelerce yol yürüdüklerini hatırlatarak, “Biz sonuna kadar okumak istedik ancak bizim zamanımızda çeşitli sıkıntılar vardı. İmkânlar kısıtlıydı. Ancak bizden sonraki nesiller bizlere göre çok şanslı. Şimdiki gençler, öğrenciler, daha güzel şartlarda okuyabilsin diye, güzel bir okul yapıldı. Okulumuz 11 dönüm arazi üzerine kurulu komple bir eğitim tesisi. 200 kişilik yatakhanesi, spor salonu ve mutfağı mevcut. Çocukların, Fen Lisesi gibi bir okulda eğitim görmelerini canı gönülden arzu ediyorum. İnşallah bu okulda yetişecek çocuklarımız vatana ve millete hayırlı birer evlat olurlar. Ben çok hayırlı evlatlar yetişeceğine inanıyorum. Tabi ben okuyamadım ama çocuklarımı okuttum. Çok şükür hepsi meslek sahibi oldular. doktor, avukat, inşaat mühendisi, işletmeci oldular. Bir oğlum okumadı ama dışarıdan 3 üniversite bitirdi. Kızım da bankacılık ve finans bölümünü bitirdi. Eğitim görevlisi olmak için üniversiteye hazırlanıyor. Çocuklarımla gurur duyuyorum ancak burada okuyacak her bir öğrencinin elde edeceği başarı da benim gurur vesilem olacak.” dedi.

“Eğitime destek olmayı sürdüreceğim”

Çocuklarına, gençlerine yatırım yapmayan bir toplumun gelecekten beklentisinin olamayacağını söyleyen Hayırsever İş adamı ve kanaat önderi Mehmet Hadi Kahraman, son yıllarda Mardin’in eğitim altyapısı ve fiziki imkânlarda önemli bir iyileşme olduğunu, bu konuda yapılan yatırımlara hayırseverlerin de bir şekilde destek olması gerektiğine işaret etti.

Kahraman, “Bundan önce de çeşitli alanlarda eğitime katkılarımız olmuştu, Bu ilk değil ama son da olmayacak inşallah, Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da eğitime destek vermeye devam edeceğim.” Dedi.