Kızıltepe Milli Eğitim Müdürü Bilen Göreve Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bilen Göreve Başladı

 

Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine geçtiğimiz hafta Ahmet Bilen yeni görevine başladı.

 

Mardin Kızıltepe İlçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü görevini 8 ay sürdürdükten sonra görevden alınan Rışvan Dündar’ın yerine bu göreve atanan Ahmet Bilen ilçe milli eğitim müdürlüğüne gelerek yeni görevine başladı.

 

Çorum’da öğretmen müdür olarak görev yaparken Kızıltepe ilçe milli eğitim müdürlüğü görevine asaleten atanan Ahmet Bilen göreve başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada, “ Derin tarihi ve kültürü, bereketli toprakları ile birçok medeniyete ev sahipliği yapmış kadim medeniyetler şehri Mardin’in güzel ilçesi Kızıltepe’ye hizmet edecek olmanın heyecanını, mutluluğunu ve kıvancını yaşıyorum.

Meslek hayatım boyunca, çocuklarımız en önemli hassasiyetim olmuştur. Bulunduğum görev çocuklarımıza hizmet görevidir. Onlar bizim geleceğimiz ve en önemli insan kaynağımızdır. Hatta bizler onların emanetlerini taşıyan, zamanı gelince emanetlerini onlara teslim edecek kişileriz.

İnsanoğlu dünya üzerinden gelip geçicidir. İşimiz, gücümüz, varımız, yoğumuz hepsi fanidir. Atalarımızdan bize kalan mirası çocuklarımızın emaneti olarak bilip sahip çıkmak, korumak ve günü geldiğinde çocuklarımıza teslim etmek bizim görevimizdir.

Şehrimizin eğitim çalışanları olarak çocuklarımıza aklımızın erdiği, gücümüzün yettiği kadar hizmet götürmek en önemli işimiz olacaktır. Memleketimizin her köşesi çok zeki ve becerikli insanlarla dolu. Bizim de görevimiz bu insanlarımıza eğitim imkânlarını ulaştırmak olacaktır.

Görevime başlarken bu ilçenin aziz insanlarına, okul-kurum yöneticilerimize, kurum personelimize ve öğretmenlerimize saygı ve selamlarımı sunar, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitimi adına attığımız her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim.”  ifadelerine yer verdi.

 

Kızıltepe ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aslan’ın yerine Mayıs 2021 tarihinde bu göreve getirilen Rışvan Dündar’ın Aralık 2021 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı kararla Ankara il Milli Eğitim Müdürlüğü emrine öğretmen olarak atanmış yerine Çorum’da bir okulda öğretmen müdür olarak görev yapan Ahmet Bilen asaleten atanmıştı.

Halit Solhan / Kızıltepe Ekspres Haber