Kızıltepe’de Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma proğramı düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma proğramı düzenlendi

Kızıltepe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108.Yıl dönümü vesilesiyle gerçekleştirilen programa katıldı. Şehit Ailelerini ziyaret etti.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Kızıltepe Hükümet Konağı avlusunda bulunan Atatürk anıtı önünde düzenlenen tören proğramına Kızıltepe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, Askeri ve sivil erkan, Kamu kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, STK ve Meslek odaları temsilcileri, Mahalle muhtarları, şehit ve gazi aileleri ve vatandaşların katıldı.

Törende, Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Proğram kapsamında Kızıltepe Kaymakamlığı ve Kızıltepe Belediyesi tarafından 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma adına Kızıltepe otogar alanında bulunan Kenan Kösen Camii’sinde Mevlid-i Şerif okutuldu. Cami cemaatine ikramlarda bulunuldu.

İlçe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle İlçede yaşayan şehit ailelerini ziyaret etti.

Kaymakam/Belediye Başkan vekili Fatih Cıdıroğlu, gün dolayısıyla yayınladığı mesajda, “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale’yi geçilmez kılan şanlı ecdadımızı ve bugüne kadar ülkemiz için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyoruz.” İfadelerine yer verdi.