Kızıltepe’de Kadın girişimciliği için KOSGEB’le işbirliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de Kadın girişimciliği için KOSGEB’le işbirliği

Kızıltepe Belediyesi hanımeli kadın danışma merkezi KOSGEB ile yaptığı iş birliğiyle 30 girişimci kadının istihdamına yönelik ‘girişimci kadın projesi’ başlattı.

Kızıltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hanımeli Kadın Danışma Merkezi 30 girişimci kadının istihdamına yönelik KOSGEB ile protokol imzaladı.

Kızıltepe KOSGEP Müdürü Serdar Altan’ın odasında atılan imzaların ardından Yapılan protokol hakkında bilgilendirmede bulunan Kızıltepe Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekili Dr. Seher Aydın şunları söyledi:

“Hanımeli kadın merkezi her alanda kadınlarımızla olmaya devam edecektir. 01.03.2017 tarihinde başlayacak olan eğitimde kadınlarımıza kapıları ve iş fikirleri açıyoruz. KOSGEB ile yaptığımız iş birliğiyle 30 girişimci kadının istihdamına yönelik girişimci kadın projesi başlattık. Geçen günlerde Kızıltepe Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde yapılan protokolle Kızıltepe ilçesinde kadınlara gelir getiren meslekler edinmelerini sağlamak, nitelikli iş gücü oluşturup, istihdam alanını açmaya yönelik protokol imzalamıştık.” dedi. (Mehmet Aslan-İLKHA)