Kızıltepe’de toplanma ve barınma merkezleri açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de toplanma ve barınma merkezleri açıklandı

Kızıltepe Kaymakamlığı, ard arda yaşanan şiddetli depremler nedeniyle evlerine gitmek istemeyen veya deprem esnasında evini terk edecek halkın toplanacağı ve barınacağı nokta ve merkezler açıklandı.

Kahramanmaraş başta olmak üzere dün gece yarısından bu yana aralıklarla yaşanan deprem ve artçı depremler nedeniyle vatandaş tedirgin bir bekleyiş içinde yaşanabilecek yeni depremlere karşı evine girmeye çekinirken Kızıltepe kaymakamlığı/Kızıltepe Belediyesi vatandaşın toplanabileceği noktaları açıkladı.

Kaymakamlık tarafından sosyal medyadan ve hoparlörlerden yapılan anonslarla vatandaş bilgilendirilerek şu bilgilere yer verildi.

Deprem Anında Toplanma Alanları:

* Cumhuriyet Meydanı

*88 dönümlük Toki Parkı

* İzmit Parkı

*Camilerimiz

*Taziye Evlerimiz

* Kapalı Spor Salonu

* ilçe Otogarı

* Düğün Salonları

* Belediye Garajı

* Kapalı Halı Sahaları

Kızıltepe Kaymakamlığı/Belediye başkanlığı ayrıca deprem nedeniyle binasında hasar ve çatlak olan bina sakinlerinin hasar tespiti için 112 Alo AFAD Acil durum numarasını aramaları isternerek şu paylaşım yapıldı, “Binalarında hasar ve çatlak olan vatandaşlarımız bina hasar tespiti için 112 Alo AFAD Acil durum numarasını arayarak veya Kızıltepe Kaymakamlığına hasartespiti için bina durum bilgilerini iletebilirler. Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.”