Kızıltepe’de uyuşturucu operasyonlarında 17 kişi tutuklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kızıltepe’de 2022 yılında uyuşturucu operasyonlarında 17 kişi tutuklandı

 

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 2022 yılının ilk 8 ayında polisin düzenlediği uyuşturucu operasyonlarında 8 kilo 861 gram eroin, 2 kilo 89 gram metamfetamin, 887 gram esrar, 162 uyuşturucu nitelikte hap, 8 kök Hint keneviri ele geçirilirken uyuşturucu ile bağlantılı 17 kişi tutuklandı.

 

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünü tarafından ‘Uyuşturucuya Geçit Yok!’ başlığıyla yapılan yazılı basın açıklamasına göre, Kızıltepe ilçe merkezinde daha önce belirlenen mahallelerde ve ara sokaklarda narko-alan uygulaması gerçekleştirildi.

Kızıltepe ilçe Emniyet müdürlüğü ekiplerince 2022 yılında Narkotik, Asayiş, TEM ve KOM ekiplerince gerçekleştirilen ve Dedektör köpeğin de katıldığı narko-alan uygulamalarında şüpheli şahıs ve araçlar kontrol edildi, belirlenen adreslerde eş zamanlı aramalar yapıldı.

2022 yılının ilk 8 ayında yapılan çalışmalarda güvenlik güçlerince 204 narkotik olaya müdahale edilirken olaylarla bağlantılı 222 şüpheli şahıs hakkında işlem yapıldı ve 17 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi.

Müdahale edilen olaylarda toplam;

  • 8 kilo 861 gr. Eroin,
  • 2 kilo 89 gr. Metamfetamin,
  • 887 gram Esrar,
  • 162 adet Narkotik Hap, 
  • 8 Kök Hint Keneviri, 

7 adet Hassas Terazi ve narkotik madde kullanımını kolaylaştıran çeşitli materyaller ele geçirildiği belirtilen açılamada,  “İl merkezi ve ilçelerimizde görev yapan uzman personelimiz tarafından “En İyi Narkotik Polisi Anne” ve “UYUMA-NarkoNokta” uygulamaları ile vatandaşlarımıza yönelik bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetleri sürdürülmektedir. İlimiz genelinde narkotik suçlara yönelik yürütmekte olduğumuz mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. “ bilgisi paylaşıldı.