Mardin Valiliği: 3. TIR haberlerini yalanladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Valiliği, Bazı basın yayın organlarında yer alan “Görgü tanıkları; polisin 3. tırın tekerleklerine ateş açarak durdurdu” başlığı ile çıkan haber ve paylaşımların asılsız olduğunu söyledi.

 

Mardin Valiliğince yayınlanan yazılı basın açıklamasında şu ifadele yer verildi;

Bazı basın yayın organlarında yer alan “Görgü tanıkları; üçüncü tır da vardı, polis tırın tekerleklerine ateş açarak durdurdu” başlığı ile çıkan asılsız ve maksatlı haberler ile ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

20.08.2022 saat 18:00 sıralarında İlimiz Derik ilçesinde bir TIR’ın zincirleme olarak karıştığı ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazası neticesinde görevli ekiplerin trafik kazasına müdahalede bulunduğu esnada başka bir TIR kontrolden çıkarak kaza mahallinde görevi başında bulunan ekiplere, toplanan kalabalığa ve park halinde bulunan diğer araçlara çarparak ikinci bir ölümlü, yaralamalı ve maddi hasarlı trafik kazasına sebebiyet vermiştir.

Kazayla ilgili yürütülen soruşturmada (2) TIR sürücüsü gözaltına alınmış, soruşturmaya devam edilmektedir.

Ayrıca haberin içeriğinde  “Freni patlamış üçüncü bir TIR’ın polis ekipleri tarafından tekerleklerine ateş edilerek durdurulmuştur” şeklinde servis edilen bilgiler tamamen hayal ürünü olup kamuoyunu maksatlı bir şekilde yanıltmaya yöneliktir.