Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Karne Dağıtım Törenine katıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, Karne Dağıtım Törenine katıldı

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, 2023 – 2024 Eğitim Öğretim sezonu yarıyıl tatili dolayısıyla düzenlenen Karne Dağıtım Törenine Katıldı.

Mardin TOKİ İlkokulunda, Birinci Sınıf öğrencilerine karne dağıtan Vali Akkoyun, geleceğe yönelik hedefleri hakkında çocuklarla sohbet etti.

2023 – 2024 Eğitim Öğretim Sezonu yarıyıl tatili dolayısıyla açıklamalarda bulunan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, tüm Türkiye’de olduğu gibi Mardin’imizde eğitim camiasında yarıyıl tatili ve karne heyecanı yaşandığını belirtti. Mardin’de öğrenciler için düzenlenen karne heyecanına ortak olduklarını ve öğrencilere karne dağıttıklarını kaydeden Vali Akkoyun şöyle konuştu;

“Bugün Mardin’imizde 251 bin civarında öğrencimiz karne heyecanı yaşıyor. Bizler de karne heyecanlarına ortak olmak amacıyla öğrencilerimizle birlikteyiz, karnelerini dağıttık. Yavrularımızın bu tatil dönemini dinlenerek, güzel vakit geçirerek, oyunlar oynayarak geçirmelerini diliyorum. Tatil süresince velilerimize de önemli görevler düşüyor. Öğrencilerimizin tatil döneminde özellikle tv, tablet ve bilgisayar başında daha az vakit geçirmelerini, daha çok hareketli oyunlar oynayarak ve aileleriyle birlikte ortak etkinlikler yaparak zaman geçirmeleri velilerimizden istirhamımızdır. Bu sürede öğretmenlerimiz de tatil dönemine giriyorlar. Bu yarıyıl döneminde gösterdikleri gayret, çaba ve emeklerden dolayı başta öğretmenlerimiz olmak üzere eğitim camiamızın tüm kademelerinde görev alan personellerine teşekkür ediyorum. İnşallah ikinci yarıyılda öğrencilerimiz dinlenerek daha zinde bir şekilde eğitim öğretime başlayacaklar. İkinci yarıyılın daha başarılarla dolu dönem olmasını temenni ediyorum. Karne alan tüm öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.”

Vali Akkoyun Karne Dağıtım töreninden sonra Mardin TOKİ İlkokulunda görev yapan öğretmenler ve okul yöneticileriyle bir araya geldi.

Karne Dağıtım Töreninde Vali Akkoyun’a Vali Yardımcısı Hasan Kurt, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu ile İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir eşlik etti.