Mardinli Emeklilerden Aşı Çağrısına Destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardinli Emeklilerden Aşı Çağrısına Destek

 

Mardin Emekli Memur Sendikasına bağlı üyeler, aşı çağrısına duyarsız kalmayarak topluca aşı oldular.

 

Mardin Emekli Memur Sen İl Başkanı Salih Çalhan, Mardin İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz’un, Mardin’in Türkiye genelinde aşılama haritasında kırmızı rengi koruduğu ve vaka sayısında da artış yaşandığına dikkat çekerek vatandaşları aşı olmaya davet çağrısına kayıtsız kalmayarak üyelerin aşı olması için çalışma başlattı.

 

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz, sosyal medya da yaptığı “ Vaka sayılarımız artıyor, aşı oranımız maalesef iyi değil; tedbirlere de uymazsak salgının kötü seyri kaçınılmaz olacaktır, lütfen aşı olalım, tedbirlere uyalım.” Çağrısı üzerine harekete geçen Mardin Emekli Memur Sen İl Başkanı Salih Çalhan, aşı olmayan emekli üyelerini bir araya getirerek aşı yaptırdı.

 

Üyelerini aşılara davet eden Çalhan, Türkiye genelinde Mardin in Kırmızı kategoride yer aldığını gördüklerini ve il sağlık müdürü Yavuz’un çağrısıyla özel gayret göstererek, Corona tedbirlerinde aşılamanın önemli bir yer edindiğini gördüklerini belirterek, “Emekli Memur Sen  olarak aşı olmayan üyelerimiz için bir aşılama çalışması başlatarak üyelerimizin aşı yaptırmalarına öncülük ettik. Mardin Artuklu İlçe Sağlık Müdürlüğüne ve Sağlık ekiplerine gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum.

Mardinli hemşerilerimizi aşı olmaya davet ediyorum. Kısa sürede Mardin’in aşılama haritasında maviye dönmesini umud ediyorum.” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir