Meteorolojiden yağış uyarısı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meteorolojiden yağış uyarısı!

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, Mardin için gök gürültülü sağanak yağış ve yağışlardan kaynaklı sel ve su baskını uyarısında bulundu.

Mardin Valiliği tarafından yapılan şiddetli yağış uyarısında, Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan Meteorolojik Uyarı kapsamında Perşembe gecesinden Cuma gecesine aralıklarla kadar devam etmesi beklenen yağışlar ile ilgili açıklamada şu uyarı ve bilgilere yer verildi;

Gök gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı

21.10.2022 Cuma günü; Batman, Mardin, Siirt çevreleri ile Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın doğusunda beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, yağış anından kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı 21.10.2022 00.00-21.10.2022 23.59

Kuvvetli Yağış Oluşması sonucu, Ulaşımda Aksamalar – Sel – Su Baskını – Heyelan – Yıldırım – Çığ Tehlikesi Muhtemel Riskler arasında yer alırken, Bu risklere karşın Sel, Su Baskını, Çığ ve Yıldırım Tehlikesinden korunmak için önlem alınması uyarısı yapıldı.