Milletvekili Aydeniz’in taziye evindeki tavrına tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milletvekili Aydeniz’in taziye evindeki tavrına tepki

DEM Partili Mardin Milletvekili Salihe Aydeniz, Mazıdağı yangınında hayatını kaybedenler için açılan taziye evinde Vali Akkoyun ve beraberindekilere karşı tavrına köylüler tepki gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde Mardin’in Mazıdağı İlçesi ile Diyarbakır’ın Çınar ilçesi arasında çıkan yangın rüzgârın da etkisiyle geniş alanlara yayılmasıyla yaşanan felakette birçok yerleşim alanı zarar görürken can kayıplarına ve yaralanmalara neden olmuştu.

Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, AK Parti Mardin Milletvekili Faruk Kılıç, İl Jandarma komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma ve beraberindekilerle birlikte Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ Mahallesi’nde hayatını kaybedenler için kurulan taziye evine giderek vatandaşlara başsağlığında bulundu.

Taziyeye DEM Parti Milletvekili Salihe Aydeniz’de gelerek Mardin Valisi Tuncay Akkoyun ve orda bulunanlara yönelik söylemlerde bulundu. Taziye evinde bulunan köylüler ve taziye sahipleri bu duruma tepki göstererek bu girişimde bulunanların kendilerinden olmadığını ve dışarıdan geldiklerini belirterek Vali Tuncay Akkoyun ve Milletvekili Faruk Kılıç ile birlikte bulunan heyete yaşananlardan dolayı üzüntülerini ilettikleri görüntülere yansıdı.