MTDF’den DİKA’ya yerli ürün desteği Plaketi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MTDF’den DİKA Genel Sekreteri Altındağ’a yerli ürün desteği Plaketi

Mardin’in Yerli Ürünlerine Destek Veren DİKA Genel Sekreteri Altındağ’a Hububatçılardan Plaket.

Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Mardin Toplumsal Dayanışma (MTDF)Başkanı Mehmet Şerif Öter ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan bir heyet Mardin´in yerli bulgur ve kırmızı mercimeklerin tanıtımına yaptığı katkılardan dolayı Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ’a teşekkür plaketi verildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Mardin toplumsal dayanışma federasyonu başkanı Mehmet Şerif Öter, “Mardin topraklarımızda üretilen yerli ürünlerimizin tanıtım ve gelişimine katkı sunacak kurum ve şahsiyetlere Ortadoğu’nun en büyük Kızıltepe Hububat ticaret merkezi olarak teşekkür edeceğimizi ve isimlerini kamuoyu ile paylaşacağımızı söylemiştik.

Geçen süreçte Mardin’in bereketli topraklarında üretilen Protein ve besin değeri açısından Dünyanın en kaliteli Bulgur ve Kırmızı Mercimeğin tanıtımına destek veren Önceki Mazıdağı ilçe Kaymakamı Sayın Halit Benek, Mardin dönem milletvekili Sayın Süleyman Bölünmez, (MARDİNFED) Önceki başkanı Sayın İbrahim Biter’e ayrıca Mardin Bulguruna Coğrafi işaretli tescili alınmasında büyük çaba harcayan Kızıltepe Ticaret borsası Başkanı sayın Mehmet Şahin, Kızıltepe Sanayi ve ticaret odası başkanı sayın Mahmut Dündar ve Mardin Bulgurcular Derneği Başkanı sayın Faysal Sun’a bir kez daha teşekkür ederiz.

Mardin’in başta tarım ürünleri ve her alanda gelişmesi ve kalkınması için gecesini gündüzüne katarak büyük bir özveriyle mücadele veren Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA)Genel sekreteri Sayın Yılmaz Altındağ Mardin bulgurunun ve mercimeğin ulusal ve uluslararası alanlarda başta Fuar ve birçok organizasyonda tanınması için olağanüstü çaba ve çalışmaları her türlü taktire şayandır. Bu anlamda bizde bu gün kendilerini ziyaret ederek Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi adına teşekkür plaketi taktim ettik, sıcak ve samimi alakaları için heyetimiz adına Sayın Yılmaz Altındağ’a teşekkür eder başarılarının devamını dileriz. “Dedi.

Mardin, Batman, Şırnak ve Siirt illerin kalkınması için yapılan çalışmalar hakkında kısaca bilgi aktaran Altındağ, şöyle konuştu; “Bölgemizin hak ettiği gelişim ve kalkınmanın gerçekleşmesi için ajans olarak çalışmalarımız devam ediyor. Yatırım yapmak isteyen müteşebbislerimize kapımız sonuna kadar açıktır, Yatırımcılara destek sunmaya hazır olduklarını aktaran Altındağ yerli ürünlerimizden bulgurun coğrafi işaretli tescili alması Mardin adına sevindirici bir gelişmedir, bundan mutluluk duyuyoruz. Dünyanın en kaliteli Kızıltepe’nin kırmızı mercimeği, Derik ilçemizin zeytini ve katma değeri yüksek tüm ürünlerimizin hak ettiği yere gelmesi ve coğrafi işaretli alması için katkı sunmaya devam edeceklerini, ziyaretleri ve teşekkür plaketi için Kızıltepe hububatçılar başkanı Mehmet Şerif Öter ve Üyelerine teşekkür etti.