Özel güvenlik görevlisinden örnek davranış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mardin yurdu özel güvenlik görevlisinden örnek davranış

Mardin Artuklu ilçesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu yurdunda, özel güvenlik olarak görev yapan Mehmet Fatih Atılmış’tan örnek davranış. Atılmış bir depremzedeye ait bulduğu ve içinde para bulunan çantayı sahibini bulup teslim etti.

Mardin Kredi Yurtlar Kurumu yurdunda görev yapan özel güvenlikçi Mehmet Fatih Atılmış, yurtta görev saatinde yerde bulduğu ve içinde 27.500 lira bulunan çanta içindeki kimlik bilgilerinden sahibini bularak depremzede vatandaşa içinde para bulunan cüzdanı kendisine teslim ederek bir örnek davranışta bulundu.

Yaşanan deprem nedeniyle Malatya Doğanşehir ilçesinden Mardin’e gelen ve yurtta kalan Yurdagül Mutlu adındaki vatandaşa ait çantayı bulup sahibine teslim eden Özel Güvenlikçi, Mehmet Fatih Atılmış, Depremin yaşandığı günden bu yana canla başla çalıştıklarını belirterek, “6 Şubat’tan bu yana depremzede kardeşlerimiz için canla başla mücadele ediyoruz, elimizden geldikçe yaraları sarmaya çalışıyoruz, böyle bir durumda bunu sahibine veya ilgili yerlere teslim etmek boynumuzun borcudur, görev başındayken yurt asansörüne binerken bir cüzdan buldum ve bu cüzdan açmadan, aldım ve idareye götürdüm, orada cüzdanı açınca içinde 27.500 lira para olduğunu gördük, Çantanın Malatya Doğanşehir den gelen Yurdagül Mutlu Hanım efendiye ait olduğu tespit edildi ve ona teslim ettik.

Mardin yurdunda kalan depremzede Yurdagül Mutlu ise cüzdanını bulan güvenlikçi Atılmış’a ve idareye teşekkür ederek, cüzdanı düşürdüğümde Asansör de kalmıştık, biraz panikleyince çantayı asansörde düşürmüşüm bizi asansörden çıkarmaya Fatih bey gelmişti o bulmuş. Dışarı çıkınca çantamın olmadığını fark ettim geri döndüğümde Fatih Bey ve diğer yetkililer çanta elinde bekliyordu çantamı bana tutanakla teslim ettiler. Kendilerinden Allah razı olsun. Mardin insanları çok sıcakkanlı çok iyiler bizlere çok iyi bakıyorlar, bize hiç yabancılık yaşatmıyorlar, herkese teşekkür ederim.” Dedi.